New Generation 3, Ekavart Gallery (25 Nisan – 3 Haziran 2017)

Share Button

 

NURHAN ALTAY_Heart Eater_60x45cm_TYB_2013

Açılış: 25 Nisan Salı, Saat: 16:00 – 19:00

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, kuruluşunun 25. yılında,üniversitelerin Güzel Sanatlar bölümlerinde okuyan ve farklı disiplinlerde başarı gösteren öğrencilere karşılıksız burslar vererek Türkiye’deki sanat eğitimine destek olmaya devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “EKAV-ARTIST New Generation 3” sergisi Ekavart Gallery’de 25 Nisan – 3 Haziran tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Her biri alanında geleceğin önemli birer sanatçısı olma yolunda ilerleyen 25 yeni nesil sanatçının yapıtlarından oluşan serginin küratörlüğünü bu yıl da, fütüristik çalışmalarıyla adından söz ettiren eski bursiyerlerimizden Yalçın Bilgin üstleniyor.Vakfın sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlemiş olduğu birçok serginin ve etkinliğin yanı sıra; bursiyerlerimiz ile birlikte resim, heykel, enstalasyon ve video art gibi farklı disiplinler üzerine yoğunlaşan genç sanatçıların yer aldığı“EKAV-ARTIST New Generation” sergi dizisinin EKAV Vakfı için ayrı bir önemi var.

Başarılı çalışmaları ve özgün tarzlarıyla ilgi çeken 25 genç sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan “EKAV-ARTIST New Generation 3” sergisinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden; Nurhan Altay,Sezer Arıcı, Yalçın Bilgin, Metin Çelik, Karis Deniz Kara, Çağdaş Erçelik, Sefa Karakuş, Özge Kul, İlke Kutluay, Dilara Mataracı ve Ceyhun Topçu, Harran Üniversitesi’nden; Sevda Alat, Hasan Hüseyin Bozan, Şerife Gül Çakmak, Neşe Karataş, Duygu Özkan, Muhsine Polat ve Hadice Sevdiren, Bilkent Üniversitesi’nden Zeynep Sağır, Yeditepe Üniversitesi’nden Özge Kahraman ve Doruk Paksoy, Anadolu Üniversitesi’nden; Cihan Ersoy, Gazi Üniversitesi’nden; Fatma Avcılar,École Nationale Supérieure des Beaux-Arts’dan Gökçe ÇelikelUniversité Paris Ouest’ten İmge Turudu’nun çalışmaları yer alıyor.

 

Basın kitini bilgisayarınıza indirmek için:

www.ekavartgallery.com/assets/ekavartist3_basin.zip

Sergiyi Türkiye’nin ilk online sanat televizyonuwww.arttv.com.tr’de izleyebilirsiniz.

* Bu yıl 25. yaşını kutlayan EKAV Vakfı “Sanat Geliştirir, Sanat İyileştirir, Sanat Birleştirir” sloganıyla ülkemizin kültür platformlarına ayna tutan etkinlikleri, sanatçılar ve sanata gönül vermiş tüm sanatseverlerle paylaşarak çalışmalarına devam etmektedir.Ekavart Gallery, EKAV Vakfı kuruluşudur. Etkinliklerden elde edilen gelir, sanat dalında eğitim gören bursiyerlerimize aktarılarak geleceğin sanatçılarına destek olmaktadır. Detaylı bilgi için: www.ekav.org

Share Button

Yorumlara kapalıdır