British Council – Culture and Arts Writing Workshop

Share Button

bckeyvisual

British Council, görsel sanatlara odaklanan yazarlar için Kültür ve Sanat Yazarlığı Atölyesi düzenliyor. Açık çağrı başvuruları için son tarih 10 Ağustos 2017.
Mixer’in katkılarıyla hazırlanan bu atölye; Türkiye’deki sanat yazarlarına, mesleki becerilerini geliştirmelerinde ve görsel sanatlarla ilgili çalışmalarını daha çok sayıda yerel ve uluslararası izleyiciye ulaştırmaları konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.
Atölye; The White Review, art-agenda ve documenta 14’ün editörü, Londralı sanat eleştirmeni Ben Eastham’ın liderliğinde gerçekleşecek. Her bir katılımcıyla bireysel olarak ilgilenerek rehberlik edecek olan Eastham, katılımcıların yazdıkları yazıların düzenlemesini yapacak ve katılımcılara geri bildirimde bulunacak.
Katılımcıların Türkiye’de ikamet ediyor olması ve çevrimiçi ve/veya çevrimdışı platformlarda yayınlanmış en az üç makale kaleme almış olması gerekiyor.
British Council, katılımcıların 11-16 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek atölye ve yemek giderlerini üstlenecektir. Ulaşım ve konaklama ücretleri katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
Atölye çalışmasının sonunda, yayına hazır durumdaki yazılardan oluşan bir seçki de Mixer tarafından yayınlanacak.
Başvuru koşulları için ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. https://www.britishcouncil.org.tr/programmes/arts/writing-workshop?WT.mc_id=LGBTIshortfilm_PR

Share Button

Yorumlara kapalıdır