“BALKAN SERGİLERİ III” BULGARİSTAN SREDETS GALLERY’DE SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR…

Share Button

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim elemanları ve öğrencilerinin eserleri, Bulgaristan Kültür Bakanlığı Sredets Gallery’de, “Balkan Sergileri III” sergisinde sanatseverlerle buluşacak. Akademisyenler ve öğrencilerin özgün temaları ile yaptıkları resim, heykel, grafik ve fotoğraf gibi farklı disiplinlerdeki eserler izleyici ile buluşacak. “Balkan Sergileri III” sergisi, Sredets Gallery’de 20 Mart 2023’de açılacak, sergi, 04 Nisan 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

“Balkan Sergileri” Türkiye ve Balkanlar arasında bir köprü oluşturması açısından büyük önem taşıyor. “Balkan Sergileri III” de; komşu iki ülke olan Bulgaristan ve Türkiye’nin benzer kültürel özelliklere sahip olmaları ve bu özelliklerin sanata yansıması görülebilecek. Sergi aynı zamanda evrensel bir dile sahip olan sanatın, sınırları kaldırıcı gücünü de ortaya koyuyor. Bu bağlamda sergi, hem kültürel zenginliklerinin görülmesi hem de iki ülke arasında dostluk bağlarının güçlenmesi açısından büyük önem taşıyor. Sergide öğrenci ve akademisyenlerin işleri birarada yer alacak. Böylece; sanatseverler, iki farklı grubun çalışmalarını etkileşim içerisinde izleyebilecek.

“Balkan Sergileri III” de eserleri sergilenen akademisyenler; Melihat Tüzün, Ali M. Bayraktaroğlu, Deniz Bayav, Ruken Aslan, Mustafa Haykır, Ayhan Çetin, Kerem İşcanoğlu, Baybora Temel, Deniz Gökduman, Ercan Yılmaz, Ö. Gökhan Temizel, Başar Hatırnaz, Devrim Baran, Elif Karaaslan, Can Özal, İter Alkan, Ferit Yazıcı, Zehra Atabey, Koral İlhan, Ergin Soyal, H. Fırat Uysal, Ayşegül Kalkan, Semih Oduncu, Begona Rodrıguez Rueda, Zerrin Pehlivan, Kübra Yıldız.

Heykel: Ferit Yazıcı, Resim: Deniz Gökduman

 Öğrenciler; Burak Uyanmaz, Ciha Atıcı, Furkan Öztekin, Göknur Yavuzcan, Duygu Abatay, Imprachim Matzir, İrem Koçan, Nurdan Çoşkun, Rahime Türkoğlu, Sedanur Şimşek, Buse Fulürya, Seher Özcan, Serpil Kara, Şerif Aslan, Şerif Aslan olacak.

Share Button

Yorumlar kapatıldı.