ÜÇ SOLO SERGİYİ BİR ARAYA GETİREN “STORYTELLER” 9 KASIM – 27 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA

Share Button
yazkuresi90x120

ANNA LAUDEL CONTEMPORARY’DE.

9 Kasım – 27 Aralık 2017 tarihleri arasında Anna Laudel Contemporary’de gerçekleşecek “Storyteller” isimli sergi, farklı tekniklerle çalışan üç sanatçının güncel temalar üzerinden sundukları görsel hikâyeleri sanatseverlerle buluşturuyor.

Sergide, Almanya’dan Ruth Biller “VisaVis” ve Jan Kuck “History is Now” ve Türkiye’den Serkan Küçüközcü “Daydreaming” başlığı

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

Linda Nochlin, Feminist Art Historian, Dies at 86

Share Button
nochlin-linda-51-sidebar-1

Linda Nochlin, the perspicacious art historian who brought feminist thought to bear on the study, teaching, and exhibition of art, reshaping her field, has died, according to people close to her family. She was 86.

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Almanya (7 Kasım 2017)

Share Button
unnamed (5)

İstanbul Modern’in başlattığı “Müzeler Konuşuyor”, başlıca uluslararası müze profesyonellerini Türkiye’deki meslektaşlarının yanı sıra müze ziyaretçileriyle, hatta internet üzerinden küresel izleyicilerle buluşturan bir söyleşi platformu. 2012-2014 yıllarında düzenlenen Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Amerika ile 2014-2015’teki Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Birleşik Krallık serisinin ardından program Goethe-Institut İstanbul işbirliğiyle

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

“Dans l’écho du réel”​, Marc Chalmé, Hugo Galerie (04-27 November 2017)

Share Button
o_1bslhjm811tapg4le5ar5abn8g

Solo Exhibition

Hugo Galerie is thrilled to present Marc Chalmé’s fourth solo exhibition in New York, Dans l’écho du réel. The new collection will continue the French artist’s exploration of the illusive nature of light in both interior and exterior settings. His subjects range from still lifes to figures to urban street-scenes but his unmistakable approach remains the same.

Chalmé’s work is distinguished by his sensitive treatment of the complex relationship between

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

“GERÇEK 4.0” SERGİSİ 22 KASIM TARİHİNDEN İTİBAREN ENDLESS ART TAKSİM’DE.

Share Button
1_İsmet Doğan

“GERÇEK 4.0” KARMA SERGİ

KÜRATÖRLER : Hande Özdilim, Dolunay May

22 KASIM 2017 – 20 OCAK 2018

20 Eylül tarihinde kapılarını açan Endless Art Taksim, ikinci sergisi “Gerçek 4.0” gerçek olanı sorguluyor. İnsan için tarihle yaşıt “ben neyim?” sorusu, bilinç varlığı olan insan için kendi dışında kalan şeylerin “ne” olduğu ile ilintilidir. İnsanın kendi dışındakiler aynı zamanda bir dünya tasavvuru anlamını taşır. Böylece “ben” ve “ben olmayan”

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarı 4.kez kapılarını açmaya hazırlanıyor…

Share Button
artankaradergiler

Kente, bölgeye, ülkemize, komşu çevre ülkelere yönelik sanat ortamlarına, piyasalarına bir ivme kazandırmak üzere kurgulanan ARTANKARA ilk yıl 17 bin, 2016’da 32 bin, 2017’de ise 39.650 sanatseverin “ortak buluşma noktası” oldu, sanat piyasasını hareketlendirdi.  Resim, heykel, seramik, özgün baskı, fotoğraf, enstalasyon ve kavramsal sanat eserlerinin sergilendiği ARTANKARA’da bu sene 108 galeri, sanatla ilgili kurum, kuruluş, müze ve sanat inisiyatifleri yer aldı.

DEVAMINI OKUYUN
Share Button