Vecdi Uzun: Anadolu’da Genç Ressam Olmak

Share Button
Ali Gümülcine

Resmimizin gelişmesi için gençlerin desteklenmesine inanmaktayım. Gençlere destek için çabalayanların öncelikle durum tespiti yapmasında yarar olduğu ve karşılıklı bilgi paylaşımı yapması gerektiği düşüncesindeyim.

Genç ressamların son on beş yılda son derece yüksek ilgi görmesi resmimiz için önemli bir gelişme sürecinin başlangıcı olarak görülse de; bu süreçten yararlı sonuçlar alınabilmesi için “Genç Ressamlar” konusuna daha geniş bir çerçeveden

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

Ağızdan Ağıza sergisi son haftasında sergi paralelinde bir konuşma: Nicholas Kontovas

Share Button
Mouth to Mouth

Konuşma: Nicholas Kontovas
İstanbul’da Queer Alanların Dilsel Yapısı ve Tarihî Gelişimi
24 Ağustos Perşembe, 19.00
SALT Galata, Atölye IV
Araştırmalarında eşcinsel erkek ve trans kadın seks işçilerinin jargonunu inceleyen Nicholas Kontovas, Osmanlı’nın klasik döneminde yazılmış muhtelif ḥammāmnāme ve dellāknāme metinlerindeki Arapça ve Farsça kelimeleri, bugün Lubunca olarak bilinen kuir jargonundan Romanca kökenli unsurlarla kıyaslar.

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

Anatolian Whisper, International Gallery (17 Ağustos 2017)

Share Button
IMG-20170814-WA0000

ANADOLU FISILTISI

17 Ağustos 2017 ‘de Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey kentinde Art Factory bünyesinde bulunan International Gallery’de açılacak olan “Anatolian Wisper” (Anadolu Fısıltısı) başlıklı resim sergisi Mersin’den katılan sekiz sanatçının seçilmiş çalışmalarından oluşuyor.

Gerek Mersinli, gerekse Anadolu’nun değişik yörelerinden meslekleri gereği çalışmak üzere Mersin’de yerleşmiş; Tansel Alp, Aliye Altunbilek, Beşir Bayar, Orçun

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

ENDLESS ART TAKSİM, 20 EYLÜL TARİHİNDE “KİM’LİK: BARINILAN YER” PROJESİYLE KAPILARINI AÇIYOR.

Share Button
Endless Atolye

Endless Art Taksim, Açılış Sergisi: Kim’lik: ‘Barınılan Yer’

20 Eylül – 18 Kasım 2017

Endless Art Taksim, 8000 yıllık geçmişiyle yaşayan açık hava müzesi İstanbul’un kalbi Taksim’de sanatın farklı alanlarının aynı anda deneyimleneceği, sanatseverlerin günün sonunda konaklayabilecekleri farklı bir ‘Sanat Ev’ini kente kazandırıyor. Görsel sanatlardan tiyatroya, konserlerden beden atölyelerine sanatın farklı disiplinlerine özel alanlar sunan

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi, İTÜ Taşkışla, (18 Eylül – 20 Ekim 2017)

Share Button
unnamed

18 Eylül’de İTÜ/Taşkışla Kampüsü’nde açılacak olan “Taşı-n-ma” adlı sergi; Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi tarafından, İTÜ Güzel Sanatlar Bölümü işbirliği ile gerçekleştiriliyor. 15. İstanbul Bienali komşu etkinliklerinden biri olarak hazırlanan sergi, “Taşı-n-ma” başlığı altında, ‘Portatif’ teması üzerine veya üzerinden bir okuma ile farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getiriyor.

 

Portatif, birinci anlam olarak, kolay

DEVAMINI OKUYUN
Share Button

Galeri Binyıl, Uluslararası Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarında

Share Button
5. DİYALOGLAR, 2016, 80x160cm. Tuval üzerine akrilik Şükrü Karakuş

14-17 Eylül / September 2017

 Stand no. B1-147 İKM Salonu

Galeri Binyıl bu yıl, Uluslararası Contemporary Çağdaş Sanat Fuarında Türkiye, İspanya ve Yunanistan’dan resim, heykel sanatçılarının karma sergi ile sunumunu yapacaktır. Sanatçılar; kendi ülkelerinde sanat eğitimlerini tamamlamış, kariyerlerini ve sanat görüşlerini çağdaş çizgide, özgün üslupları ile üretimlerini yapmaktadırlar.

Nagore Amenabarro / İspanya

DEVAMINI OKUYUN
Share Button