Sanat Tarihi, Deniz Gökduman, Galeri Kambur, (11 – 25 Mart 2024)

Share Button

Yaşadığı döneme eleştirel bir okuma ile yaklaşan Deniz Gökduman, resimlerinde bu ironinin izlerini, plastik dilin dışavurumu üzerinden sürüyor. Genellikle toplumsal hayatın içindeki sorunsallar sanatçının resimlerinde yer alırken bu sefer “Sanat Tarihi” adlı solo sergiyle, sanat tarihini estetik nesnelerin ve görsel ifadenin tarihsel ve üslupsal bağlamda inceliyor. Görsel kültürün daha geniş yönlerini sanatsal ifadeyle karşımıza çıkartıyor.

Deniz GÖKDUMAN
1976 Balıkesir doğumlu olan Deniz Gökduman, ilk resim eğitimini ressam Özdemir Yemenicioğlu’nun aldıktan sonra lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü’nde Prof. Dr. İsa Başlıoğlu ve Prof. Dr. Ramiz Aydın’ın atölyelerinde, yüksek lisansını İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Görsel ve Çevresel Sanatlar Bölümü’nde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim Öğretmenliği Bölümü’nde Doktorasını bitirmiştir. Halen Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Doç. Dr. olarak Deniz Gökduman çalışmaktadır.
Ulusal ve Uluslararası birçok sergilerde yer almış ve ödüller almıştır. Sanatçının çeşitli koleksiyonlarda ve müzelerde de eserleri bulunmaktadır.

Share Button

Yorumlar kapatıldı.