Tema-s-sız 4, Galeri İlayda, (18 Haziran – 31 Ağustos 2014)

Share Button

Atilla Galip Pinar, Domuz-Pig, 135cm x 85cm, tuval üzerine akrilik-acryclic on canvas, 2014

“TEMA-S-SIZ 4”

GRUP SERGİSİ

18 Haziran – 31 Ağustos 2014

Galeri İlayda,  18 Haziran – 31 Ağustos tarihleri arasında, artık gelenekselleşen “Tema(s)sız” sergilerinin dördüncüsüne ev sahipliği yapacaktır.

Sergide galeri sanatçıları olan Atilla Galip Pınar, Aysel Alver, Barış Cihanoğlu, Damla Özdemir, Elvin Karaaslan, Gazi Sansoy, Işıl Ulaş, Nurdan Likos, Özcan Uzkur’un resim, heykel ve enstalasyon çalışmalarıyla yer alıyor.

Daha önceki Tema(s)sız sergilerinde olduğu gibi sergiye davet edilmiş, her biri kendi alanında farklı işler üreten sanatçıların galeri mekanını bir deneyim alanına dönüştürmesi hedefleniyor. Sanatçıların kendi söylemlerini ortaya koyması önem kazanıyor. Sergide yer alan sanatçılar müdahale edilmeksizin farklı söylemler ve yaratım biçimleriyle izleyici arasında saf bir köprü inşa etmeye çalışıyor. Serginin; günümüzün tek tipleşmiş yaşam şartları içerisinde, sanatçıların kendi farklı görüşlerini ortaya koyması, yapay ve aynılaşmış sisteme temas etmeden, herhangi bir başlık altında sınırlanmadan, temasız bir şekilde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Atilla Galip Pınar resimlerinde günümüzün popüler kavramı “farkında”lığı sorguluyor.

Aysel Alver ahlaki ve etik değerlerin yitimini heykellerinde psikanalitik bir yaklaşımla izleyicilere deneyimletmek istiyor.

Barış Cihanoğlu resimlerinde yaşam içindeki bireyin kararsızlıklarını, benlik arayışlarını, bulunduğu dünya ile kendi iç dünyaları arasında kalışlarını, bir anlamda araf’ ta kalmanın yarattığı sorunları ve aidiyet meselesini irdeler.

Damla Özdemir üç boyutlu dijital kolajlarıyla dikkat çekiyor.

Elvin Karaaslan günlük yaşamdan aldığı görselleri parça-bütün ilişkisi çerçevesinde inceleyerek ‘algı’ kavramını sorguluyor.

Gazi Sansoy görsel dilleri ve kurguları oldukça farklı olan ve birkaç yıldır birbirine paralel olarak götürdüğü ‘Minyatürler’ ve ‘Yüzsüzler’ serileri ile sergiye katılıyor.

Işıl Ulaş’ın resimlerinde çocukluğundan veya şimdiden izler taşıyan ‘karakterler’ in hikayalerine şahitlik ediyoruz.

Nurdan Likos, çalışmalarında kendinden ve de başka kadınların hikayelerinden yola çıkarak kadınlık hallerini vurguluyor.

Özcan Uzkur,  iplikleri kullanarak simülasyon bedenler inşa ediyor.

“Tema(s)sız 4” sergisi 31 Ağustos’a kadar Galeri İlayda’da görülebilir.

Galeri İlayda

Şebnem Kutal

Direktör

Hüsrev Gerede Cad.  No:37, Teşvikiye

Tel    : 0.212.227 92 92

e-mail: director@galleryilayda.com

www.galleryilayda.com

Galeri Pazar günleri hariç, her gün 10:00 ile 19 :00 arasında açıktır.

Temmuz-Ağustos aylarında Galeri Cumartesi – Pazar hariç her gün 10:00 ile 19 :00 arasında açıktır.

Galerimizin altında ve karşısında otopark mevcuttur.

**********************

“THEMELESS/CONTACTLESS 4”

GROUP EXHIBITION

June 18th – August 31st, 2014

Galeri İlayda is very pleased to present “Themeless/Contactless 4” , a group exhibition of 9 gallery  artists between June 18th – August 31st, 2014.

The exhibition includes works of paintings, sculpture and installation by Atilla Galip Pınar, Aysel Alver, Barış Cihanoğlu, Damla Özdemir, Elvin Karaaslan, Nurdan Likos, Gazi Sansoy, Işıl Ulaş and Özcan Uzkur.

The exhibition; reveals artists’ different point of views within singular living conditions, aimed at performing in a themeless manner without any contact with the artificial nor similarized system, and each under an unrestricted heading.

Atilla Galip Pınar is intense questioning the trendy topic  “awareness” in his paintings.

Aysel Alver wants the audience to experience the loss of moral and ethical values through a psychoanalytic approach by her sculptures exhibited at the gallery.

Barış Cihanoğlu known with his distinctive art language and extraordinary view among contemporary young artists, examines, people’s uncertanity in society, propriate striving and the feeling of being caught in between of the world and the inner self, in a broad meaning the problems and sense of belonging that staying in purgatory brings.

Damla Özdemir is taking attention with her 3 dimensional collages.

Elvin Karaaslan The central theme of the artist’s work is the concept of perception.

Gazi Sansoy is joining the exhibit with his two parallel series which have rather different visual languages ​​and constructs, named as “Faceless”& “Miniature”.

We witness the stories of the Işıl Ulaş’s “characters” which comes from her chilhood or from now in her sculptures and painting.

Nurdan Likos emphazies the “womanhood” in her works, hitting the road this time with other women’s stories.

Özcan Uzkur is consctructing “bodies” using lace.

“Themeless-Contactless 4” can be seen at Gallery Ilayda till August 31st

Galeri İlayda

Şebnem Kutal

Director

Hüsrev Gerede Cad. No:37, Teşvikiye

Tel    :0.212.227 92 92

www.galleryilayda.com

e-mail: director@galleryilayda.com

The gallery is open everyday except Sundays between 10 am to 7 pm.

In July&August the gallery is open everyday except Saturdays and Sundays from 10 am to 7 pm.

Car parking is avaible below the gallery.

Share Button

Yorumlar kapatıldı.