Tüme Varım, Hatice Karadoğan, Mim Hotel İstanbul, (16 Nisan-10 Haziran 2015)

Share Button

1 (1)

Sanatı günlük hayatımıza dahil eden, kent hayatına estetik çözümler öneren 

Şeli Art Project kapsamında açılan plastic sanatlar sergileri ‘Her Yerde Sanat’ sloganıyla

kent hayatını zenginleştirmeye devam ediyor.

Hatice KARADOĞAN’ın katılımıIyla gercekleşen

‘TÜME VARIM’  adını taşıyan sergi Şeli Art Project çatısı altında

 Mim Hotel İstanbul’da gerçekleştirilmektedir.

Siz sanatseverlerin de bu etkileşime tanıklık edecek olması heyecanımızı

daha da arttırmaktadır.

HATİCE KARADOĞAN

Resim sanatını bir yaşam biçimi olarak gören Hatice Karadoğan İ.Ü. İstanbul Fen Fakültesi mezun olan Karadoğan bu kentteki bir lisede matematik öğretmeni olarak görev yapıyor. Resim eğitimini Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programını tamamlayan sanatçı, halen aynı bölümde doktora programına devam ediyor.

Hatice Karadoğan, resim-heykel eserlerini matematik ve uzay çalışmalarından esinlenerek yapıyor. Çıkış noktasını herkesin öğrenciliğinde yabancı olmadığı  “Karatahta”dan alan sanatçı, çalışmalarını Zahit Büyükişleyen, Ergin İnan, Aydın Ayan, Mustafa Ata, Özdemir Altan Kaya Özsezgin hocaların atölye ve derslerine devam ederek gerçekleştirdi.

KENDİ YORUMUYLA HADİCE KARADOĞAN:

“Resimlerimde, matematik öğretmeni olmam nedeniyle bilinçli ya da bilinçsiz olarak matematiğin etkileri görülmektedir. Bu resimlerde matematik, plastik değerlerle resimle buluşmaktadır. Nitekim hazırladığım “Matematik Resim İlişkisi”  adlı Yüksek Lisans tezinde de resim ile matematiğin ilişki içinde olduğunu savundum. Ayrıca, bilimle olan tutkum nedeniyle zaman zaman uzay ile de ilgilenip bunu da resimlerimde görsel olarak ifade ediyorum. Uzay ve içinde bulunduğumuz gezegen ve sonsuzlukla ilgilenirken bunu ‘Sanat, sanatçının oyun bahçesidir’ teziyle desteklemekteyim. Bu oyun bahçesinde kişiliğimi ortaya koyuyorum. ‘Karatahtalar’ serisiyle de, geçmişe yolculuğa çıkmış seyirciyi geçmişle buluşturmayı amaçladım. Siyahın Tümevarımı sergisiyle ise, siyah rengin resimlerimdeki varlığını izleyiciyle paylaştım. 14 Nisan 2015 Salı günü Mim Otel’de açılacak TÜME  VARIM sergisiyle bir kez daha sanat severlerle buluşacağım”

 
MİM HOTEL
Ferah Sk.No: 20 Nişantaşı/İstanbul
(İstanbul Cerrahi Hastanesi’nin yanı)
Tel: +90 212 231 28 07
 
İletişim
Şeli Art Project
http://www.selisanat.com
                                                    selibenhabib@gmail.com
                                                  05422375241-05554239393
Share Button

Yorumlara kapalıdır