Soyut-Figür-Soyutlama, Damla Sanat Galerisi, (15 Mayıs – 01 Haziran 2015)

Share Button

???????????

“Soyut-Figür-Soyutlama”, isimli resim sergisi 15 mayıs -1 haziran tarihleri arasında Damla sanat galerisinde görülebilir. Küratörlüğünü Ali Cantürk’ün yaptığı sergi

NEDRET YAŞAR, H.MÜJDE AYAN, DENİZ GÖKDUMAN, MUSTAFA ORKUN MÜFTÜOĞLU, ALİ KILIÇ’ ın

eserlerinden oluşmaktadır.

Nedret Yaşar; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim bölümü Yüksek Lisans(2004) ve Doktora programlarından(2011) mezun oldu. Yurt içi ve yurtdışı’nda bir çok karma sergi, sempozyum ve bienallere katıldı, yirmi iki kişisel sergi açtı. Halen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümünde Öğretim Üyesi olarak göreve devam etmektedir.

Müjde Ayan; 1995’de Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Resim-İş Eğitimi Bölümü, Grafik Ana Sanat Dalında Lisans, 1998’de aynı kurumda Grafik Ana Sanat Dalında Yüksek Lisans, 2007 yılında da Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Resim-İş Öğretmenliği bölümünde Doktora Eğitimini tamamladı. 1997 yılında başladığı akademik hayatına halen Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalında Prof. öğretim üyesi olarak devam etmektedir.

Deniz Gökduman; Lisans Eğitimini M.Ü. Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Prof. Dr. İsa Başlıoğlu ve Prof. Dr. Ramiz Aydın’ın atölyelerinde, Yüksek Lisansını İTÜ Görsel ve Çevresel Sanatlar bölümünde tamamlamıştır. Halen Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Öğretim Görevlisi Dr. olan Deniz Gökduman, M.Ü. Eğitim Bilimleri Enst. Resim Öğretmenliği Böl. Doktora Tezini bitirmiştir.

Mustafa Orkun Müftüoğlu; 1973 Trabzon’da doğdu. 1995 yıllında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olmuştur. Şuanda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde Akademisyen olarak çalışmaktadır.

Ali Kılıç: Gazi Ünversitesi Eğitim Fakültesi Grafik Anasanat dalından (1993) mezun oldu. Amerika’ da (New York) Long Island Üniversitesinde Communication, Visual and Performing Arts bölümünde yüksek lisans (1997) yaptı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümünde sanatta yeterlik (2002) bitirdi.

İletişim;
Damla Kültür ve Sanat Derneği, Sanat Galerisi,
Tel: 0212 224 51 91
Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cd. No:42 Şişli/İST
https://www.facebook.com/damlasanatgaleris?ref=hl
www.dksistanbul.org
Share Button

Yorumlara kapalıdır