İçimdeki Meleği Öldürdüm, Akademililer Sanat Merkezi, (10 Eylül – 17 Ekim 2015)

Share Button

Çiğdem Menteşoğlu - Anotherworld

Akademililer Sanat Merkezi 10 Eylül – 17 Ekim 2015 tarihleri arasında Denizhan Özer küratörlüğünde “İçimdeki Meleği Öldürdüm” isimli sergiye ev sahipliği yapıyor.

14. İstanbul Bienali’ne paralel programlar içinde yer alacak olan sergide şiddeti içselleştirerek kendi yaşantısının bir parçası haline getiren günümüz insanının içinde bulunduğu bu durumu irdeleyen 10 uluslararası sanatçının resim, heykel ve fotoğrafları yer alacak.

Hayata dair genel fikirlerin çeşitli nedenlerle değişim göstererek kültürü şekillendiren ve toplumsal hayat içinde içkin bir rol alan duruma dönüşmesi, dünyayı algılama tarzımızı değiştirmesi ve buna bağlı olarak doğrusal olmayan fonksiyonların insan yaşantısını belirlemesi günümüz insanının çıkmazı haline gelmiştir. Sıradanlaşan şiddetin birey tarafından yadsınmaması yada kendi yaşantısının bir parçası haline gelmesi otomatik olarak toplumsal şiddetin varoluş ve sürekliliğini oluşturarak hayatın akışını yönlendirmekte, bunun sonucunda da birey her durumda içinde ki meleği öldürerek pozitif düşünce yapısı ve olumlama çabasının yarattığı insani yaşam biçiminden uzaklaşarak hayatı içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir.

Bilineni ve alışılmış olanı bozup, algıyı kendi yıkımına sürükleyip pozitif düşünceyi yüceltmeyi amaçlayan sergide sanatçılar günümüz insanının yaşantısını ve çıkmazlarını izleyici ile tartışmaya çalışmaktadır.

17 Ekim 2015 e kadar sürecek olan “İçimdeki Meleği Öldürdüm” sergisi pazar günü haricinde her gün 11:00 – 19:00 saatleri arasında  Akademililer Sanat Merkezi’n de görülebilir.

Küratör: Denizhan Özer

Katılan Sanatçılar:
Joachim Seinfeld, Çiğdem Menteşoğlu, Zarko Jakimovsky, Süleyman Erdal, Özge Kul, Martin Wolwent, Sema Maşkılı, Marat Bekeyev, Yıldız Doyran, Deniz Pireci

Akademililer Sanat Merkezi
 
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
 
Tel: (0212) 245 02 29    www.akademililer.com
beyogluakademililer@gmail.com

 


Share Button

Yorumlara kapalıdır