Issızlığın Ortasında, Ahmet Merey, Akademililer Sanat Merkezi, (21 Ocak – 20 Şubat 2016)

Share Button

The Night 170x240cm Tuval üzeri yağlıboya

 

Akademililer Sanat Merkezi 21 Ocak- 20 Şubat 2016 tarihleri arasında Ahmet Merey’in “Issızlığın Ortasında” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşecek olan sergide sanatçı, doğaya özellikle de dağlara karşı duyduğu özlemi, sevgiyi yaşamsallığın özelliğini taşıyan kurgularla ele almaktadır.

 

Kurgusal pratikliğin bağımsız bir şekilde ortaya koyduğu bu resimler, sanatçının üzerine çıkıp yürüdüğü, tırmandığı, uyuduğu kısaca hayatının bir bölümünü geçirdiği ıssızlığın ortasında kaldığı dağları içselleştirerek bize anlatması bakımından son derece ilginçtir ve aynı zamanda yetkin bir düşüncenin ürünüdür. Hayran olunacak bir şekilde, duygusuyla birlikte ortaya çıkan kurgunun yarattığı etkinin izleyiciyi kavraması bundandır. Burada sanatçı doğa üzerinden bir anlatım sürecine girerek kendi gerçeğini, ruh halini tüm yalınlığı ile izleyiciye aktarmaktadır. Paylaşımcı bir yaklaşım sergileyerek yaşam sürdüğü ve içselleştirdiği dağları sahiplenmeden izleyiciye sunan sanatçı onların da bu dağlara sahip olmasını beklemektedir.

 

Bilinçli bir kurgunun etkisiyle oluşan ve yaşamsallığın izlerini taşıyarak içimize işleyen sergi 20 Şubat 2016’ya kadar Pazar ve Pazartesi günlerihariç her gün 11:00 – 19:00 saatleri arasında Akademililer Sanat Merkezinde görülebilir.

Küratör: Denizhan Özer

Daha fazla bilgi için;
galeri@akademililer.com

 

 

Akademililer Sanat Merkezi
Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul
Tel: (0212) 245 02 29    www.akademililer.com
galeri@akademililer.com
Share Button

Yorumlara kapalıdır