BİR SERGİ, BİR KONSER, Corvin Şatosu Şövalyeler Salonu (17 Ağustos 2017)

Share Button

Poster
ERENUS AİLESİ RENKLERİ VE NOTALARIYLA
BİR KEZ DAHA ROMANYA’DA

İstanbul’da yaşayan ressam Özlem Kalkan Erenus, müzisyen Ali Erenus ve on yaşındaki kızları Buse Erenus, 16 Ağustos 2017 günü, Transilvanya’nın büyüleyici mekanlarından Hunedoara’daki Corvin Şatosu’nda düzenlenecek bir sergi ve konserle sanatseverleri selamlayacak.
Corvin Şatosu Müzesi ve Inter-Art Sanat Vakfı tarafından, Hunedoara Belediyesi, Aiud Belediyesi Yerel Konseyi ve “Liviu Rebreanu” Kültür Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte; Özlem Kalkan Erenus’un MEMORIA adlı 20. kişisel sergisi, müze bünyesinde yer alan sergi salonunda 16 Ağustos, saat 17:00’de, Inter-Art Sanat Vakfı’nın Sanat Yönetmeni Ioan Hădărig’in sunumuyla açılacak. Erenus’un bireysel ve toplumsal boyutlarıyla insanı ele aldığı yapıtlar, 28 Ağustos’a kadar izlenimde kalacak.

Ali Erenus’un Buse Erenus’la birlikte saat 17:30’da Corvin Şatosu Şövalyeler Salonu’nda gerçekleştireceği konser ise, sanatseverleri müziğin evrenine taşıyacak. Buse Erenus dünya çocuk şarkılarından örnekler sunarken, Ali Erenus bu konser için hazırladığı özel repertuvarıyla, Türk ve dünya şarkılarının ortak ezgilerini davetlilere hatırlatacak.

Corvin Şatosu’nu çevreleyen kale, Romanya’nın ikinci büyük kalesi olup, 15. yüzyılda Hunyadi Yanoş tarafından yaptırılmış, gotik mimarinin izlerini Rönesans etkileriyle buluşturan büyüleyici bir yapı. Kalenin içinde yer alan zindanlarda esir tutulmuş Türk tutsakların dokunaklı hikayeleri günümüze kadar anlatılmakta. Erenus’ların konseriyle, Türk ezgileri 600 yıl sonra şatonun geçit vermeyen taş duvarlarında yeniden yankılanacak.

Buse ve Ali Erenus 17 Ağustos 2017 akşamı, ikinci bir konserde, Inter-Art Sanat Vakfı merkezinin yer aldığı Aiud şehrinde, Emilia & Marius Moga ve Silvan Stancel’in performanslarının ardından, bir kez daha sahne alacak.
Sanatçılarla ilgili detaylı bilgi için:
www.ozlemkalkanerenus.com – info@ozlemkalkanerenus.com
www.alierenus.com – info@alierenus.com

Share Button

Yorumlar kapatıldı.