Galeri Binyıl, Uluslararası Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarında

Share Button

5. DİYALOGLAR, 2016, 80x160cm. Tuval üzerine akrilik Şükrü Karakuş

14-17 Eylül / September 2017

 Stand no. B1-147 İKM Salonu

Galeri Binyıl bu yıl, Uluslararası Contemporary Çağdaş Sanat Fuarında Türkiye, İspanya ve Yunanistan’dan resim, heykel sanatçılarının karma sergi ile sunumunu yapacaktır. Sanatçılar; kendi ülkelerinde sanat eğitimlerini tamamlamış, kariyerlerini ve sanat görüşlerini çağdaş çizgide, özgün üslupları ile üretimlerini yapmaktadırlar.

Nagore Amenabarro / İspanya

Semra Ecer / Türkiye                        

Serap Gümüşoğlu / Türkiye

Şükrü Karakuş /  İspanya

Fazilet Kendirci / Türkiye      

Şela Mistriel / Türkiye

Lena Morfogeni / Yunanistan

Deniz Orkuş /  Türkiye

Katherina Rimpatsiou / Yunanistan

 

Galeri Binyıl 1999’da İlknur Şanal tarafından kurulmuştur.

18 yıldır ulusal/uluslararası Fuar ve Sanat piyasasında ustaların yanı sıra genç sanatçılara da yer vererek gerektiğinde sanat adına risk almaktan kaçınmamıştır. Türkiye’den sanatçıları yurt dışında ki fuarlarda tanıtımını üstlenirken; Yurt dışında ki farklı ülkelerden sanatçıları da Türkiye’ye getirerek sanatçıların eserlerinin tanıtımına olanak sağlamıştır.

 

Türkiye’de ilk defa Genç Sanat Galerisini 2003’de Tophane’de kuran Şanal, Sanatın sadece beyaz küp galerilerden bağımsız, sergi karakterine göre mekânlarda da sergileneceğine inanmış bu bağlamda sergiler ve farklı projelerde de yer almaya ve bu etkinlikleri 18 yıldır katalog ile desteklemeye devam etmektedir.

7. kez Contemporary İstanbul’a katılan Galeri Binyıl, 5 yıldır yılda 2-3 ayrı Uluslararası fuarlara katılmaktadır. Art Athina,  Scope Basel, Art Thessaloniki ‘ye katılmakta ve Miami Scope Art Show, Art Dubai gelecekte devam etmeyi planladığı fuarlardır.

Şu ana kadar bir çok koleksiyonere, özel kurumlara sanat danışmanlığı yapan Galerisit Şanal, MSGSÜ sanat eğitiminin devamında çağdaş çizgideki çalıştığı uluslararası sanatçıların eserlerini de koleksiyonerlere sevgiyle ve sanat inancıyla ulaştırmaya devam etmektedir.

Ayrıca; uluslararası art marketinde ve sanat tarihinde önemli yer edinmiş modern ve çağdaş  tanınan sanatçılara ait eserleri talep edildiği takdirde  koleksiyonerlere sanat danışmanlığı yaparak  eserlerini sanat alıcıları ile buluşturmaya devam etmektedir.

İlk günden bu güne Web sitesi www.galeribinyil.com.tr  tanıtımıyla  daha geniş kitlelere ulaşarak; sanata/sanatçıya/sanat ilgilisine ve dolayısı ile daha iyi bir dünyada yaşayabilmek adına İNSAN’a hizmetlerine devam etmektedir.

Sanatla bezenmiş kıymetli sayfalarınızda yer almak, elele olmak bizleri gelecek adına, umutlu ve daha güçlü kılacaktır.

Share Button

Yorumlara kapalıdır