British Council Misafir Küratör Programı ’18 için Başvurular Başladı!

Share Button

misafirküratör

British Council Misafir Küratör Programı ’18 için Başvurular Başladı.

British Council, Türkiye’den küratörlerlere, Birleşik Krallık’ta misafir küratör programına katılıp binlerce parçalık koleksiyonunda yer alan eserleri kullanarak online sergi yaratma imkanı sunuyor.

 

İkincisi düzenlenen Misafir Küratör Programı’na son başvuru tarihi 13 Eylül 2017. Kasım ayı başında Birleşik Krallık’ta düzenlenecek programda katılımcılardan British Council Koleksiyonu’nda yer alan eserleri kullanarak Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık gibi değerlerin temasını oluşturacağı bir sergi oluşturması bekleniyor.

 

Başvuruların ücretsiz olduğu programa katılacak adaylarda görsel sanatlar alanında en az üç yıl deneyime sahip orta kademe müze veya galeri profesyoneli olma, İngilizceyi iyi derecede konuşup yazabilme, topluluk önünde konuşma yapabilme, takım ve çeşitli grup çalışmalarına yatkın ve yeni tecrübelere açık olma gibi birtakım şartları aranmaktadır.

 

British Council Koleksiyonu hakkında  http://visualarts.britishcouncil.org/collection adresinden bilgi alabilir, British Council’ın Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık yaklaşımını ise bu web sitesinden öğrenebilirsiniz:https://www.britishcouncil.org/organisation/how-we-work/equality-diversity-inclusion .

 

Her türlü sorunuz için arts.info@britishcouncil.org.tr  adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Başvuru için aranan şartlar, başvuru formu ve program hakkında detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz:https://www.britishcouncil.org.tr/programmes/arts/curatorial-residency-programme?WT.mc_id=Curatorial_PR

Share Button

Yorumlara kapalıdır