Barış Cihanoğlu, “HİSLİ MADDE,14 Nisan – 5 Mayıs, D Design Gallery

Share Button

30595199_1571275489651031_9062635540091764736_nÇağdaşları arasında kendine özgü figüratif resimleri ile tanınan Barış Cihanoğlu, 14 Nisan’da yeni sergisini açmaya hazırlanıyor. Son bir yıllık çalışma sonucunda ortaya çıkan eserlerin gösterileceği sergide, desen omurgası üzerinde kurulmuş ve yoğun boya katmanları ile boyanmış, resimler yer alacak.

Sanatçı yeni sergisinde, bilinen tüm dönemlerinden izler taşıyan resimler üretmiş. Bu sergisinde de ana meselesi olan zaman kavramını ve zamanın etkisindeki insanı merkeze alıyor. Resimsel kurgularında insana ve yaşama dair olan tüm meselelere tanık oluyoruz.

'' Olasılık - Possibility '' 165 x 135 cm t.üz. y. b 2018

Barış Cihanoğlu, yeni ürettiği yapıtlarının düşünsel sürecini şöyle tanılıyor: “Şüphesiz hepimiz birer insanız. En mühimi de insan olma bilincine sahibiz. Evrendeki yerini ve kendi varoluşunu sorguladığı bilinen yegane varlık insandır. Bizleri insan yapan tinsel yanımıza rağmen, aynı zamanda hepimiz atomlardan oluşan maddeleriz. Madde ve ruhun karışımıdır insan, hangisine daha yakınız bilemiyorum ama yaratılışın gerçeği bu şekilde. Madde ve tin birlikte var olarak insanı oluşturuyor ve bu mecburi birliktelik sürekli olarak bilincin kıskacında. Sanırım insanın kendi içinde tanımlayamadığı sancısı da, madde ve ruhun çelişkisinden doğuyor. Bu perspektiften bakarsak temelinde insan, hisli bir maddedir…”

Sanatçının yeni sergisi için ürettiği resimlerinde, düşsel bir atmosferde var olan aileler, yalnızlaşan bireyler ve arada kalmış insanları görüyoruz. Cihanoğlu, üretkenliği ve yaratıcılığı ile izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor.

Sanatseverler, 14 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında, D Design Gallery’de “HİSLİ MADDE” isimli bu sıra dışı sergiyi gezebilirler…

Share Button

Yorumlar kapatıldı.