Cansu Boğuşlu – “Uzaklar” Başlıklı Fotoğraf Sergisi

Share Button

 

Sergi Gorseli

Polonya’daki Lodz Sinema Okulu’nda beş yıl sinema eğitimi aldıktan sonra 2016’da Türkiye’ye dönen, görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak !f İstanbul Film Festivali tanıtım filmi gibi projelerde başarılı işlere imza atan ve bilhassa görüntü yönetimindeki kendine has tarzıyla dikkat çeken Cansu Boğuşlu şimdi, Milano ve Paris gibi şehirlerde çekilen fotoğraflarından oluşan “Uzaklar” başlıklı fotoğraf sergisiyle karşımızda.

“Uzaklar” fotoğraf sergisi İstanbul Bebek’te “Hidden Coffee House”da 7 Mayıs’a dek izlenebilecek. Doğa ve müziğin sanatını beslediğini belirten sanatçı, ‘Uzaklar’ başlığını, sergi, hatıra ve hafızada da uzak yerlerde çekilmiş fotoğraflardan oluştuğu için seçmiş. Sanatçı ayrıca ‘uzaklar’ temasını gökyüzü ve bulutlar gibi andan uzaklaştıran ve iyi hissettiren öğeler üzerinden de ele almış.

Boğuşlu, sergideki fotoğraflarda sergi temasıyla da ilişkili olarak yakınları uzaklaştıran ve ‘sinematik’ bulduğu Tele 85 mm lens kullanmış. Sanatçı, “Hidden Coffee House”un her odasındaki farklı dekor ve ışıklandırmaya uygun olarak sergi fotoğraflarını farklı odalara yerleştirmiş.

Boğuşlu, yakında bir kadın hikâyesini anlatan bir uzun metrajlı filmin görüntü yönetmenliğini üstlenecek ve bu film sonrasında da kendi uzun metrajlı filmini çekmeye hazırlanıyor.

 

Haber ve Fotoğraflar: Aysun Öner

Share Button

Yorumlar kapatıldı.