9. BAZAART SERGİSİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR… (Başvuru Tarihleri: 14 Ocak – 28 Şubat 2019)

Share Button

Bazaart
Değerli jüri üyeleri; Marmara Üniversitesi, Sanat Tarihçi, Akademisyen Esra ALİÇAVUŞOĞLU, EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İnci AKSOY, Yeditepe Üniversitesi, Sanat Tarihçi, Küratör, Akademisyen Marcus GRAF, Sanatçı Mustafa HORASAN, Sanat Tarihçi, Akademisyen Nazlı PEKTAŞ, Galeri Baraz’ın sahibi Yahşi BARAZ’ın, destek verdiği

9. BAZAART SERGİSİ 25-28 Mart 2019 tarihinde The St. Regis Otel, Nişantaşı’nda gerçekleşecektir.

Online başvurularınızı 14 Ocak – 28 Şubat 2019 tarihleri arasında yapabilirsiniz.

KATILIM KOŞULLARI:

  1.   Bu etkinlikle ilgili koşullar,BAZAARTorganizasyonu tarafından belirlenir.
  2.  Bazaart sanat etkinliği sadece Güzel Sanatlar Fakultesi öğrencileri ve Güzel Sanatlar Fakültelerinden  yeni  mezunların (en fazla 2 yıllık mezunların) katılımına açıktır.
  3. Verilecek ödüle ve sergilenecek eserlere Seçici Kurul karar verir. Bu sene Jüri Özel Heykel Ödülü 2 kişi 2.000’er TL, Jüri Özel Fotoğraf Ödülü 2.000 TL, Polisan; Kadına Şiddet Konulu Özel Ödülü 5.000 TL, Levent Sağol Anısına Özel Ödül 2 kişi 2.000’er TL ödül verilecektir.
  4. Etkinliğe en çok 2 eser ile katılınabilinir.
  5. Çalışmalar imzalanmış olmalı ve sergilenmeye hazır durumda teslim edilmelidir.
  6. Sergilenen eserler satışa sunulacak olup, olası satışların %20’si tüm vergi ve harçları ile birlikte, Yeniköy  Rotary Kulübüne verilecektir.
  7. Eser sahibinin etkinlik için önerdiği eserler için  belirleyeceği maksimum fiyat  3.500,00-TL resim için4.000.00-TL heykel için olacaktır.
  8. Sanatçıya ödeme, satılan eserin satış tarihini izleyen 45. günden sonra yapılacaktır.
  9. Eserleri sergilenen katılımcılara “katılım belgesi” verilecektir.

10.Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve en geç 14 Ocak-28 Şubat 2019 tarihleri arasında önerilen eserlerin fotoğrafları ile birlikte [bazaartyenikoyrotary@gmail.com] e-mail adresine gönderilmelidir. Eksik bilgi ve belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Yeniköy Rotary Kulübü veya Bazaart komitesi tarafından başvurunun kabul edildiğini eser sahibine bildirmesinin ardından her durumda [25 Mart 2018 Pazartesi 18:00] tarihinde işbu başvuru formunun ekinde bulunan SÖZLEŞME ile ıslak imzalı bir şekilde Bazaart Komitesi ’ne eserlerle birlikte teslim edilmelidir. Aksi takdirde sanatçının başvurusu kabul edilmemiş sayılır.

TEKNİK KOŞULLARI:

Teknik ve konu serbesttir.

ESERLERİN TESLİM VE İADESİNE İLİŞKİN;

Eserler 25 Mart 2018 Pazartesi günü saat 09:00-18:00 arasında The St. Regis Hotel’de Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi yetkililerine teslim edilecektir. Aksi takdirde sergiye kabulü mümkün olmayacaktır. Satılmayan eserler 28 Mart 2018 Perşembe günü iade edilecektir.

Geri alınmayan eserlerin kaybından veya uğrayabilecekleri hasardan Yeniköy Rotary Kulübü ve The St. Regis Hotel sorumlu olmayacaktır.

Sizde BAZAART’a katılarak eserlerinizin sergilenmesini istiyorsanız aşağıdaki başvuru formunu doldurunuz.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Bazaart Sergi Sözleşmesi İçin Tıklayınız

Share Button

Yorumlar kapatıldı.