EPİVERON BASIN TOPLANTISI

Share Button

logo_UPSD_yeni-01

EPİVERON BASIN TOPLANTISI

Yer           : Piramid Sanat
Feridiye cad. No: 25 Taksim / 0212 297 3121
Saat        : 14.30-17.00
Tarih      : 12 Ocak 2019, Cumartesi
 
Değerli Üyemiz,

UPSD Yönetim Kurulu olarak, uzun zamandır hukuk danışmanlarımız ve avukatlarımıza da danışarak üstüne çalıştığımız EPİVERON (Eser Piyasaya Verilme Onayı) belgesini hazırladık.

EPİVERON, sanatçıların uzun zamandır kanayan birçok yarasına derman olabilecek nitelikte, sanatçıyı, sanat eserini elbette sanat severleri de koruma altına alabilecek, deyim yerindeyse sanat eserinin adeta pasaportu olabilecek bir belge.

EPİVERON’u, Piramid Sanat’ta 12 Ocak 2019 Cumartesi günü, 14.30-17.00 saatleri arasında sanat dünyasını oluşturan tüm değerli kesimlerden dostları davet ederek kamuoyuyla paylaşacağız. 

Bu buluşmada hedefimiz, Türk sanat ortamında birçok kereler tartışma konusu olan sahte eser, çalıntı eser, sanatçıları ve galericileri ağır şekilde mağdur eden -başta müzayede sunum fiyatları olmak üzere- her potansiyel gerginlik konusunu ele alarak, EPİVERON’un doğru uygulanmasıyla nasıl bunların ortadan kaldırılabileceğini göstermek.

Sizlerin o gün değerli fikirleriyle aramızda olması, bizler için çok önemli.

Türk sanat ortamını daha çağdaş daha nitelikli bir çizgiye getirmek adına mücadelemize  göstereceğiniz ilgi ve katılımınız için şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

Ekte, EPİVERON belgesini ve sunum metnini ilgi ve bilgilerinize sunuyoruz.

Saygılarımızla…

Bedri Baykam

UNESCO Resmi Partneri -IAA/AIAP
Dünya Başkanı
IAA/AIAP Türkiye Ulusal Komitesi

UPSD Başkanı
UPSD Yönetim Kurulu

Ceylan Mutlu 
Fazilet Kendirci
Fehim Güler  
Murat Havan
Nebahat Karyağdı
Denizhan Özer

Share Button

Yorumlar kapatıldı.