BÜYÜK EFES SANAT’TAN 2. ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI: “ŞEHRİN KALBİNDE BÜYÜK EFES”

Share Button

Sergileri ve düzenlediği “Büyük Efes Sanat Günleri” ile İzmir sanat hayatının tam merkezinde yer alan Büyük Efes Sanat 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na imza atıyor.

 

İlkinin 2013 yılında gerçekleştirildiği “Zaman Tünelinde Büyük Efes” isimli 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda, Büyük Efes Oteli’nin 50 yılı kapsayan süreç içerisinde yaşanmışlıklarını fotoğraf arşivlerinden ve güncel çekimlerden gün yüzüne çıkarmak hedeflenmişti. Birinciliği Mutlu Kurtbaş, ikinciliği İsmet Danyeli, üçüncülüğü Hakan Kuyumcu, mansiyon ödülünü de Murat Varol paylaşmıştı.

 

“Şehrin Kalbinde Büyük Efes” ismini taşıyan Büyük Efes Sanat’ın 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ise; Büyük Efes Oteli’nin ve şimdiki adıyla Swissôtel Büyük Efes İzmir’in yaşanmışlıklarını ve güncelliğini “Sanat” ve “İzmir”i de içerisine alan çekimler ile yeniden yorumlamak ve sergilemek için başlatılıyor.

 

Fotoğraf Sanatçısı&Yazar Merih Akoğul, Fotoğraf Sanatçısı İsa Çelik, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi&Fotoğrafçı Orhan Cem Çetin, Fotoğrafçı&Sanatçı Murat Germen, Fotoğrafçı&Yazar Çerkes Karadağ, TFSF Temsilcisi Selahattin Nemlioğlu; Ulusal Fotoğraf Yarışması “Şehrin Kalbinde Büyük Efes”in jüri üyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Yarışmaya katılmak için yarisma@buyukefessanat.com adresine başvuruda bulunabilirsiniz. Son başvuru tarihi 30 Eylül 2019.

Share Button

Yorumlar kapatıldı.