BENİM PARLAK GÜLÜŞÜM GLOBAL RESİM YARIŞMASINDA TOÇEV ÖĞRENCİSİNDEN DÜNYA ÇAPINDA BÜYÜK BAŞARI

Share Button

TOÇEV’in Colgate ile birlikte gerçekleştirdiği “Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler” projesi kapsamında ‘’Benim Parlak Gülüşüm’’ temalı 2021 Global Resim Yarışması’nda Türk öğrenciler büyük başarı gösterdi. TOÇEV’in ilkokul öğrencileri Türkiye bacağında ilk üçe girmeyi başarırken, TOÇEV öğrencisi Semih Uğur Tatar ise global yarışmada ilk 12’ye girerek ödül kazandı.

Dünyanın dört bir yanındaki çocuklar TOÇEV ve Colgate’in ile birlikte gerçekleştirdiği “Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler” projesi kapsamında düzenlenen resim yarışması için gülüşlerini çizdi. Proje kapsamında Türkiye’de gerçekleştirilen yarışma etabında TOÇEV ilkokul öğrencileri ilk 3’e girmeyi başardı. TOÇEV öğrencileri arasında yer alan Semih Uğur Tatar ise büyük başarı göstererek global yarışmada ilk 12’ye girerek ödül kazandı. Dünya çapında yapılan yarışma sonucunda ödül alan resimlerden özel bir takvim de hazırlandı.

TOÇEV ve Colgate ekibinin katılımı ile Semih Uğur Tutar için online bir ödül töreni düzenlendi.

13 yılda 5 milyon çocuğa eğitim verildi

TOÇEV öncülüğünde 2008 yılında Colgate, Ağız ve Diş Sağlığı Derneği ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile yürütülen proje kapsamında bugüne kadar 5 milyon çocuğa ağız ve düş sağlığı eğitimi verildi. Dünyanın en büyük ağız ve diş sağlığı eğitimi projesi olarak başlanan proje kapsamında sadece çocukların değil, kardeşlerinin ve ebeveynlerinin de sağlıklı bir yaşam sürmesi için Türkiye genelinde farkındalık oluşturuluyor. Eğitimlerde diş fırçalamanın kolaylığı ve önemi, ağız ve diş sağlığının tüm vücut sağlığına etkileri anlatılıyor.

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) Hakkında

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı), okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veriyor. “Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek çıktığı yolda her çocuğu birey olarak kabul edip, onların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için hiç durmadan çalışıyor. 1994 yılında 5 çocukla başlayan TOÇEV’in yolculuğu, hayata geçirdiği projelerle 27. yılına girerken 7 milyonu aşkın çocuk ile devam etmektedir.

Her adımında ve her projesinde barışçı, birleştirici, eğitici, şeffaf ve sevgi dolu olmayı kendine görev edinen TOÇEV bu misyonuyla da herkese örnek olmayı hedefliyor. 27 yıldır siyasetler üstü duruşuyla, her tür etnik ve ideolojik tanımlamanın üstünde ve dışında olmakla gurur duyuyor.

Detaylı bilgi için:

Feveran İletişim / Demet Telkeş / 0533 643 24 57 / demet@feveran.com.tr

Share Button

Yorumlar kapatıldı.