Alisa Harikalar Diyarında!

Share Button


Alisa’nın harikalar diyarındaki dünyasına davetlisiniz. Sergi 6 Temmuz salı Saat; 15:00‘te UPSD Maçka Sanat Galerisinde açılıyor. 
Alisa Onkök henüz 11 yaşında bir sanatçı adayı. Üç yaşından beri resim ve heykel yapan Alisa’ nın en büyük hayali dünyadaki tüm evsiz hayvanları korumak ve beslemek. Bu duygusunu herkese göstermek içinse, resimleri onun  ifade yöntemi. 
Ona yol gösteren ve devamlı destekleyen ailesi ve sanatçı büyükleri sayesinde zamanının önemli bir bölümünü sanata ayırıyor. İki yıl önce Karadeniz de Küratör Denizhan Özer hocasıyla beraber Landart yapan Alisa, yeteceğini bu alanda da göstererek, Sn; Denizhan Özer’in minik sanatçı kategorisine girdi. Sanatla yoğunlaşma süreci Sn; Özer sayesinde daha da artan Alisa’nın, bu sergide izleyiciye sunduğu eserleri bir yıllık sürecin ürünü… 
Sergi hakkında konuşan Küratör Denizhan Özer; Sergide izleyeceğiniz Alisa’nın harikalar dünyasındaki tüm canlılar çok mutlu. Sevgi ve barış içinde yaşıyor. İçinde bulunduğumuz kaotik zaman düzleminde bunu çok önemsiyorum. 11 yaşında bir çocuğun bizlere verdiği hayat dersinin yanısıra sergide ki resimlerin anlam derinliği ve sanatsal yanı çok etkileyici. Ayrıca Alisa sergi gelirinin tamamını WWF ( Doğal Hayatı Koruma Vakfına) bağışlıyor. 
Sergi 6-11 Temmuz tarihleri arasında UPSD ( Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği) galerisinde gezilebilir. 
Adres; Maçka Demokrasi Parkı Sanatçı İşlikleri, Şişli Evlendirme Dairesi yanı 80220 Şişli /İstanbul

Share Button

Yorumlar kapatıldı.