4. Uluslararası “Homeros Sanat Yoluyla Sevgi ve Barış” Suluboya Festivali ve Yarışması (Son Katılım: 10 Mayıs 2015)

Share Button

PICT0538

4. ULUSLARARASI “HOMEROS SANAT YOLUYLA SEVGİ VE BARIŞ” SULUBOYA FESTİVALİ VE YARIŞMASI DUYURUSU

IWS Geleneksel Uluslararası Suluboya etkinliğimiz 12-15 Mayıs 2015 tarihleri arasında “Homeros Sanat Yoluyla Sevgi ve Barış” Suluboya Festivali ve Yarışması olarak; Bornova Belediye Başkanı Sn. Olgun ATİLA Bey’in himayesinde Homeros’un şehri Bornova/İzmir’de yapılacaktır. Festivalde sanatçılar canlı performans çalışmaları yapacaklar, ayrıca panel ve söyleşiler gerçekleşecektir. Festival kapsamında, toplamda 20.000 dolar değerinde ödüllerin dağıtılacağı Bornova konulu suluboya resim yarışması düzenlenecektir. Bornova’nın çeşitli mekanlarında açık havada resimler yapılacak ve sanatçılar bu resimlerle yarışmaya katılacaklardır. Kazanan sanatçılara para ödülü, plaket ve çeşitli mansiyon ödülleri verilecektir. Kazanan eserler geleneksel 2015 IWS katalogunda yer alacaktır. Ödül ve mansiyon alan resimler Bornova Belediyesi’nin çeşitli Kültür Merkezleri’nde sergilenecektir.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

Yarışmanın Konusu:

Tarihi antik çağlara dayanan Bornova ilçesinin bugünü ve geçmişi.

Yarışma Koşulları:

  1. 1.  Eserler mutlaka suluboya ile yapılmalı ve konu Bornova ilçesi olmalıdır.

(Bornova İlçesiyle ilişkilendirilmiş kişilerin portreleri, pazar yerleri, geleneksel meslekleri icra edenler, mimari eserler, sokaklar, tarım alanları, manzaralar gibi çeşitli konular ve objeler olabilir.)

http://resim.bornova.bel.tr adresinden yarışma için kullanım izni alınmış görsel kaynaklara ulaşabilir,  yararlanabilirsiniz.

  1. 2.  Yarışma profesyonel ve amatör, 18 yaş ve üzeri tüm sanatçılara açıktır.
  2. 3.   Sanatçılar yarışmaya en çok 3 eserle katılabilir. Eserlerin boyutu en fazla 70×100 cm ebadında olmalıdır.
  1. 4.  Eser ile ilgili şu bilgiler bulunmalıdır.

Sanatçının adı, soyadı/Ülkesi/Adresi/E-posta adresi/Eserin adı ve ölçüsü. Bu bilgiler doğrudan eserin üzerine kesinlikle yazılmamalı, ayrı bir sayfada yer almalıdır.

  1. 5.  Posta ile gönderilen eserler yarışmada derece almasalar bile, sahiplerine iade edilmezler.
  2. 6.  Yarışmaya posta yoluyla gönderilecek eserler; en geç 10 Mayıs 2015 tarihine kadar

Bornova Belediyesi Bornova Kent Arşivi ve Müzesi – Dramalılar Köşkü 2 Sokak No: 4 Bornova, İzmir, Türkiye adresine ulaşmış olmalıdır.

Yarışmaya elden resim teslimi; en geç 14 Mayıs 2015 tarihinde saat 13.00’a kadar Bornova Belediyesi Atatürk Kitaplığı Fevzi Çakmak Cad. No:34/A K:2 Bornova / İzmir adresindeki yarışma komitesine yapılmalıdır.

Ödüller:

Yarışma sonunda jüri değerlendirilmesi ile 1.’ye 4.000 USD

2.’ye 3.000 USD

3.’ye 2.000 USD ödül verilecektir.

Ayrıca 1.000 USDlik 3 özel jüri ödülü sunulacaktır. 10 esere “Bornova Kent Tarihi Özel Ödülü” adı ile 500’er USD’lik ödül verilecektir. 15 eser de mansiyon alacaktır.

Yarışmaya katılan tüm sanatçılara “Katılım Belgesi” sunulacaktır.

* Türk sanatçılara, eğer kazanırlarsa, ödemeler yasal vergiler de kesilerek Türk Lirası olarak yapılacaktır.

Katalog ve Festival Sergisine Katılım:

Her yıl basımı yapılan, uluslararası seçkin sanatçıların yer aldığı IWS 2015 katalogunda yer almak ve festival sergisine katılmak isteyen sanatçılarımızın, yukarıda katılım şartları verilen “Bornova ilçesi bugünü ve geçmişi” konulu resimlerinden seçilecektir.

Eserlerde sanatsal ve teknik üstünlük jürinin temel değerlendirmesiyle olacaktır. Sanatçı yarışma ve kataloga katılmak üzere verdikleri eserlerin görüntülerinin kullanma ve çoğaltılma yetkisini IWS-Uluslararası Suluboya Derneği ve Proje ortağına vermiş olur.

Önemli Tarihler:

Posta yolu ile son eser gönderme tarihi: 10 Mayıs 2015

Festival Komitesine eseri elden son teslim tarihi: 14 Mayıs 2015

Sonuçların açıklanma tarihi: 15 Mayıs 2015 günü Ödül Töreni

 

 

Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlara kapalıdır