Art Suites Gallery 15. Uluslararası Workshop

Share Button

Deniz Gökduman & Barış Yılmaz & Şafak Güneş Gökduman

Art Suites Gallery’nin 2011 yılından bu yana Bodrum Yalıkavak’taki mekânında düzenlediği çalıştay bu yıl 18 – 25 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Her yıl yurt içi ve yurtdışından akademisyen ve sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayın bu seneki katılımcıları Ağıt Uğur Uludağ, Ahmet Kiracı, Ayhan Çetin, Ayşegül Kalkan, Barış Yılmaz, Beyda Çetin, Bünyamin Özgültekin, Deniz Bayav, Deniz Gökduman, Engin Suluyer, Ferhunde Küçüksen Öner, Kader Akçay, Orhan Benli, Serkan Küçüköncü, Şahin Demir, Uğur Çelebi, Veli Sapaz, Viktoria Amelyanovich, Vural Yıldırım, Zafer Malkoç, Zeynep Serdar, Bensu İşletir ve sanat yazarı Şafak Güneş Gökduman’dı.

Deniz Gökduman, Bir Bakışsız Kedi Kara, 140 x 116 cm., T.ü.akr.b., 2015.31, Seyfi Kaya Kol.

Bodrum-Yalıkavak Art Suites Otel’de gerçekleştirilen çalıştayın en önemli özelliği kuşkusuz üç kuşaktan hoca ve öğrencileri bir araya getiriyor olmasıydı. Bir hafta boyunca gerçekleştirilen etkinlikte sanatçılar bir taraftan doğayla iç içe bir ortamda sanatla uğraşmanın keyfini çıkarırken bir taraftan da çalışmalarına farklı bir gözle bakma olanağı yakaladılar. Özellikle genç sanatçılar usta isimlerle tanışma ve onların deneyimlerinden ve fikirlerinden yararlanma fırsatı buldu.

Bünyamin Özgültekin, Kara Delik, 150 x 150 cm.,T.ü.akr.b., 2015, Seyfi Kaya Kol.

Bir hafta süren çalıştayın ardından ortaya çıkan çalışmalar 24 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen bir sergiyle izleyiciyle buluştu. Sergide en çok ilgi gören işler Bünyamin Özgültekin, Orhan Benli, Vural Yıldırım, Veli Sapaz gibi usta isimlerin çalışmalarıydı. Bunların yanı sıra Deniz Gökduman’ın Bir Bakışsız Kedi Kara adlı resmi ve Ayhan Çetin’in Günce adlı (karışık teknik) çalışması, Kader Akçay’ın Uyandırmayın Beni adlı eseri Barış Yılmaz’ın Eşik – Bekleyiş adlı heykeli dikkat çeken çalışmalar arasında yer aldı. Genç sanatçılardan Uğur Çelebi, Şahin Demir, Zafer Malkoç, Ağıt Uğur Uludağ ve Serkan Küçüközcü ise özgün çalışmaları ile sanat dünyasında kalıcı isimler olacaklarının işaretlerini verdiler.

Ağıt Uğur Uludağ & Şafak Güneş Gökduman

Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlara kapalıdır