Nergis Akçura Atölye Sergisi, BAKSI Müzesi, (26-31 Temmuz 2015)

Share Button

???????

NERKİZ AKÇURA ATÖLYESİ sanatçıları BAKSI MÜZESİ’nin 1O’uncu yılında, Gelenekten Çağdaşa Resim Sergisi ile 26-31 Temmuz 2015  tarihlerinde BAYBURT’ta…

Nerkiz Akçura Atölyesi, Türk kültürüne Hizmet Vakfı hedefleri çerçevesinde, sanat bilincini uyandırmaya ve estetik algıyı geliştirmeye katkıda bulunmak amacıyla  her yıl sezon boyunca ürettikleri çalışmalardan örnekleri Anadolu’nun bir kasabasında ya da köyünde sergiliyorlar. İlkini geçen yıl Kapadokya’nın İbrahimpaşa Babayan Köyü’nde gerçekleştiren NERKİZ AKÇURA ATÖLYESİ sanatçıları, bu yıl 10. yılını kutlayan BAKSI MÜZESİ’nde sanat severlerle buluşuyor.

Baksı Müzesi’nin özellikle 10’uncu yılını kutladığı günlerde orada olmaktan dolayı memnuniyetlerini belirten Nerkiz Akçura “Baksı Müzesi, sanat projelerinin yanı sıra bölgede kadın istihdamı ve çocuk eğitimine yönelik çalışmaları ile de toplumsal fayda noktasında buluştuğumuz bir oluşumdur” dedi. Bu sebeple Nerkiz Akçura Atölyesi, her yıl geleneksel hale getirmeyi amaçladıkları Anadolu’da Sanat etkinlikleri çerçevesinde bu yıl sergiyi  BAKSI MÜZESİ’nde yapmaya istediler.

TÜRK KÜLTÜRÜNE HİZMET VAKFI bünyesinde onlarca öğrenciye yıllardır klasik minyatür ve çağdaş yorumları üzerine eğitim veren Nerkiz Akçura bu sergiye beş öğrencisiyle katılıyor. Eğitmenleri ressam NERKİZ AKÇURA ile birlikte sergide eserleri ile yer alanlar; HANDAN BAĞDATLIOĞLU, MAKBULE BÜYÜKBAYRAK, ELİF DEMİRCİ, OYA KİMYONSEN ve NEJLA ÖZKANDEMİR’dir.

Hem yöre halkının hem de turistlerin ilgisini çekeceğine inandıkları bu sergi,  26 Temmuz’da başlayacak ve 31 Temmuz’a kadar izlemeye açık olacak.

 

NERKİZ AKÇURA ATÖLYESİ Karma Sergisi –  26-31 Temmuz 2015
BAKSI MÜZESİ  Bayburt Bayraktar Köyü Çayırlar Mevkii
Telefon : 0458 247 34 38       www.baksi.org    –     baksi@baksi.org
 
TÜRK KÜLTÜRÜNE HİZMET VAKFI
Nerkiz Akçura Atölyesi
Caferağa Medresesi, Sultanahmet İstanbul
Telefon:  0212 458 80 26 –  http://www.tkhv.org/index.php?ks=71&sayfa=148
Share Button

Yorumlara kapalıdır