Sınırsız |Unlimited, Summart, (08 Ekim – 31 Ekim 2015)

Share Button

Deniz Gökduman, Elçinin Mucizesinden, 100x130 cm., T.ü.akr.b., 2013

Yeni nesil Türk Çağdaş Sanatçıların  eserlerinden oluşan “Sınırsız |Unlimited” isimli karma sergi  08 Ekim – 31 Ekim 2015 tarihleri arasında Summart’ta izlenebilir.

Berk Arıkan, Ercan Ayçiçek, Seyit Mehmet Buçukoğlu, Hakan Esmer, Ehsan Ganbarzadeh, Deniz Gökduman, Metin Kalkızoğlu, Semih Kaplan, Zafer Malkoç

Summart Sanat Merkezi, yeni sezonun ilk sergisinde  “ Sınırsız |Unlimited ” adı altında 9 sanatçının çalışmalarını bir konsept üzerinde buluşturuyor. Serginin ana fikri, postmodern zamanların uyuşturucu ve bizi içi karanlık otomatlara çeviren etkisinin dışına çıkıp, yalnızca birer bedenden ibaret olmadığımız ve algılanan dünyayı keşfederek bu sınırın dışına çıkabilmek üzerine.

“Duyularımız bize geçerli bir şey öğretemez diye düşündük hep. Çünkü içinde konumlandığımız uzam ancak sınırlı bir perspektiften yani bir bedenden oluşuyor. Bu uzamla kurduğumuz bağlar, tensel bağlar. Oysa algılanan dünya uykusundan uyanmaya başladı ve sınırsız bedenler yaratacak”

Görsel ve fikirsel bir bütünlük düşünülerek kurgulanan “ Sınırsız |Unlimited ”  31 Ekim 2015’e kadar 11:00 – 18:00 saatleri arasında Summart Sanat Merkezi’nde görülebilir.

www.summart.org

Share Button

Yorumlara kapalıdır