Kayıp Mürekkep’ten Ödüllü Şiir ve Öykü Yarışması (Son Başvuru: 15 Ocak 2016)

Share Button

kayip-murekkepten-odullu-siir-ve-oyku-yarismasi8e1c5fe22982de56576c

Kayıp Mürekkep olarak maksadımız kendi edebiyat anlayışımızı hâkim kılmak değildir. Bir buhran içerisinde olan edebiyatımıza bir nebze olsun nefes aldırmaktır. Bu sebeple şahsi menfaatleri doğrultusunda insanları sömürenler hariç, bir fikri, düşüncesi, uğraşı olan herkesi elimizden geldiğince destekliyoruz. Bilhassa gördüğümüz, duyduğumuz bildiğimiz tüm fanzinleri duyurmaya çalışıyoruz. Bize bülten gönderen fanzin ve dergileri kendimize bir rakip görmek yerine yol arkadaşı kabul edip, ortak bir paydada buluşup kol kola edebiyat için yürüyebileceğimizi düşünüyoruz.

Bu bir şiir ve öykü yarışması olduğu gibi edebiyat için mücadele veren herkese bir çağrıdır. Yazarlara, sanatçılara, toplumun tüm kesimine… Okur sayısını arttırıp, edebiyatı salonlardan çıkarıp sokağa yani geldiği yere taşımak için. Çok satanlara değil, iyi kitaplara ilgi duyan bir okur kitlesi oluşturmak için. Yarının okurlarına dair sağlam temeller atabilmek üzere yapılan bir çağrıdır. Bu sebeple kapımız, gönlümüz her daim samimi olan herkese ardına kadar açıktır.

Biz kim miyiz? Kayıp Mürekkep ‘in izinde olanlar. Bu yolda başarı nedir bilinmez ama başarı için kat edilen yolda bir iz bırakacağımız aşikârdır. Kayıp Mürekkep ailesinden iki insanın daha kitapları okur ile buluşsun diye bu yarışmayı tertip etmiş bulunmaktayız. Hayat müsaade ederse bu yarışmayı senede bir defa genişleterek tertip etmeye devam edeceğiz. Yarışmada en çok okunan 25 şiir ve öyküyü tespit ederek 3 ay sonra bu kişilerden dosyalarını isteyeceğiz. Her iki alanda da ilk 3’e girenler sitemize yazar olarak katılmaya hak kazanacaktır. Alanında birinci olanların ise kitabı basılacaktır.
Burada düştüğümüz tek şerh, yazıda kalınma süresi. Yani şiirde bir dakika yazıda ise iki. Aslında yarışmasının ismini Turgut Toygar şiir yarışması koymak isterdik fakat Turgut Toygar üstadın hayatta iken buna müsaade etmeyeceğini bildiğimiz için yarışmanın ismini Kayıp Mürekkep koymak mecburiyetinde kaldık. Yarışmaya katılan veya ilgi gösteren herkes bu yarışmaların ismini biz Kayıp Mürekkep desekte aslında öyle olmadığını bilsin isteriz.

Katılım Şartları ve Tarihler
1) Yarışmaya katılım göstereceklerin bir şiir veya öyküsünü yarışma süresi sona erene kadar kayipmurekkep@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Gönderdikleri şiir ve öyküler Word dosyasında olmalı ve yazıda kullanılmak üzere bir fotoğraf içermeli. Dosyanın içerisinde isim, soy isim, yaşadığı şehir gibi temel bilgilerde yer almalı.
2) 20.09.2015 Tarihine kadar elimize ulaşan öyküler 1 Ekim’de toplu halde sitemize eklenecektir. Bu tarihten sonra yarışma bitimine kadar şiir ve öykü eklenebilecektir.
3) Yarışmanın bitiş tarihi 15 Ocak 2016’dır. Bu tarihte en çok okunan 25 şiir ve 25 öykünün sahiplerine ulaşılacak ve dosyaları istenecektir. Bu sebeple dosyalarınıza bir irtibat numarası eklemeniz önemle rica olunur.
4) Bu kişilerden gelen şiir ve öykü dosyaları jüri kuruluna teslim edilecektir. Birinci seçilen dosya sahiplerinin kitabı tarafımızdan telifli bir şekilde bastırılacaktır.
5) Yarışmada ilk 3 giren şiir ve öykü sahipleri sitemizde yazar olmaya hak kazanacaklardır.

Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlara kapalıdır