UPSD’den “KARA CUMARTESİ” Üzerine Kamuoyumuza Açık Duyuru:

Share Button

 ankara-katliami-ile-ilgili-bassavciliktan-flas-karar

‘Kara Cumartesi’ günü yaşanan katliam, Türk demokrasisi ve Cumhuriyetimiz açısından yıllarca izi silinmeyecek derin bir yara ve sonsuz bir acı olmuştur.

Türkiye’nin, Ortaçağ’ın ırk ve din tartışmalarını, yıllardır süren açık bir hükümet zaafiyeti nedeniyle, yaşadığımız toprakların içinde en şiddete açık ve kanlı şekilde yaşıyor olması, 2015 yılında gerçekten Cumhuriyetimiz’in haketmediği çağdışı bir durum oluşturmuştur. Ülkemizin içine itildiği şiddet dolu, demokrasi ve basın özgürlüğünden uzak, aydınlara baskı yapılan ve halkın gelecekle olan ilişkilerinin umutsuzluğa boğulduğu bir ortam, gerçekten esef vericidir. Zoraki şekilde topluma dayatılmış olan 1 Kasım seçimlerine böyle bir güvensizlik ve şiddet ortamında gidiyor olmamız, son derece ürkütücüdür. Yine de seçimlerin Türkiye’nin rahatlaması açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği olarak kaybettiğimiz 100’ü aşkın vatandaşımızın ailelerine baş sağlığı dileklerimizi sunuyor, ölenlere Tanrı’dan rahmet, tüm yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Çok üzgünüz…

Unesco AİAP
Türkiye Ulusal Komitesi
Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Yönetim Kurulu
 
Bedri Baykam
Başkan
 
Yönetim Kurulu
Bahri Genç
Tijen Şikar
Nebahat Karyağdı
Ekin Onat
Ceylan Mutlu
Murat Havan
Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlara kapalıdır