Art’ı Niyet, Güzelyalı Kültür Merkezi Sergi Salonu, (20 Ekim – 20 Kasım 2015)

Share Button

?????

Bir “üstyapı” unsuru olarak nitelendirilen sanat, aynı zamanda sanatı desteklemek, geliştirmek ve üretmek gibi oldukça geniş yelpazede eylemi de içine alan zorlu bir süreçtir. Tüm bu eylemler, aynı zamanda, toplumsal ve kültürel gelişmişliğin de önde gelen göstergelerindendir.

İzmir Konak Belediyesi, “Art’ı Niyet” konulu karma resim sergisine ev sahipliği yaparak ilçenin ve dolayısıyla da ülkemizin önde gelen illerinden İzmir’in kültürel ve sanatsal atmosferini zenginleştirmiş, toplumu çağdaş sanat merkezlerinin temsilcileriyle buluşturmuştur.

Sergide yer alan Zeliha Akçaoğlu, Mustafa Albayrak, Müjde Ayan, Seyyit Bozdoğan, Cevat Demir, Yıldız Doyran, Basri Erdem, Hayri Esmer, Umut Germeç, Deniz Gökduman, Berna Karaçalı,Devabil Kara, Ali Kılıç, Mustafa Orkun Müftüoğlu, Gazi Sansoy, Özcan Uzkur, Nedret Yaşar ve Selahattin Yıldırım, yapıtlarına farklı malzeme ve boyutlar içinde kimlik yansımalarını katmışlar, insan doğasına özgü olan özgür eğilimlerini paylaşmışlardır. Her bir yapıtın farklı kaynaklardan ve üretim koşulları içinden gelmesi kendisini özgün kıldığı gibi, seçkiye de zenginlik katmıştır.

“Art’ı Niyet” sergisinin Türk resim sanatının geleceğinin nasıl şekilleneceğine, nasıl bir yol izleyeceğine dair bazı ipuçları vermeye ve izleyenlerde de bu konuda bir öngörünün oluşmasında katkıda bulunması umuduyla,

Doç. Nedret Yaşar

Share Button

Yorumlara kapalıdır