ACİL, ASHRAF FAYADH’A ÖZGÜRLÜK, Basın Toplantısı, (07 Aralık 2015, Pazartesi)

Share Button

ashraf-fayadh

ACİL, ASHRAF FAYADH’A ÖZGÜRLÜK, Basın Toplantısı, 7 Aralık 2015, Pazartesi,

UNESCO Resmi Partneri, IAA/AIAP Uluslararası Sanat Dernekleri Dünya Başkanlığı’nın çağrısı ile sanat örgütleri ölüme mahkum edilen şair/küratör Asraf Fayadh için biraraya geliyor.

Suudi Arabistan’da yaşayan Filistin asıllı Fayadh’ın mahkeme tarafından ölüme mahkum edilmiş olması dünyada duyulduğundan beri hem gündem maddesi, hem de büyük bir kaygı konusu. Bir çok sanatçı, yazar ve demokratik kitle örgütü temsilcisi, IAA/AIAP Dünya Başkanı Bedri Baykam’ın çağrısıyla biraraya gelerek, her birinin çok duyarlılık gösterdiği bu ivedi konu hakkında kamuoyu ile görüşlerini paylaşacaklar. AICA Eleştirmenler Derneği Türkiye Başkanı Evrim Altuğ, PEN Yazarlar Derneği Başkanı Zeynep Oral, Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Mustafa Köz, Sanatçılar Girişimi sözcüleri Ataol Behramoğlu ve Orhan Aydın, TOBAV-FIA Başkanı Tamer Levent, Nazım Hikmet Kültür-Sanat Vakfı Başkanı Rutkay Aziz, İŞTİSAN Başkanı Levent Üzümcü ve SODEV Başkanı Erol Kızılelma başta olmak üzere, bir çok demokratik kitle örgütü ve aydın-sanatçı bir araya gelecek ve bu konuda gerek Türkiye gerek Suudi Arabistan üzerinden hızla bugüne kadar yapılan ve yapılacak hamleleri kamuoyu ile paylaşacak.

 Katılımınızı saygıyla rica ederiz.

 
 
Yer      : Piramid Sanat
 
Tarih  : 7 Aralık 2015, Pazartesi
 
Saat     : 11.30
 
Adres  : Feridiye cad. No:25 Taksim / 02122973120
 
******************************

URGENT
FREEDOM TO ASHRAF FAYADH
Press conference in Taksim/Piramid Sanat
Monday, December 7, 2015

The World President of International Association of Art –official partner of UNESCO, has launched an appeal to several art and writers association and NGOs for building solidarity for saving the life of Ashraf Fayadh, the poet and artist sentenced to death in Saudi Arabia.

Bedri Baykam, President of IAA World, has launched an appeal and will be present at this press conference: AICA Turkey President Evrim Altug, Turkish Writer’s Association President Mustafa Koz, the Artist’s Inıtiative spokesmen Ataol Behramoglu and Orhan Aydin, the Nazım Hikmet Culture and Art Foundation President Rutkay Aziz, PEN Turkey’s President Zeynep Oral, ISTISAN President Levent Uzumcu, TOBAV-FIA the Workers for State Opera and Theater President Tamer Levent, the Foundation for Social Democracy SODEV President Erol Kizilelma and several other NGOs and artists.

The cooperation of the international press is welcome.

Venue : Piramid Sanat
Date : Monday, December 7, 2015
Time : 11.30 am
Address: Feridiye cad. No:25 Taksim / 02122973120

Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlara kapalıdır