Sanatçı Bedia Dipşo’yu kaybettik.

Share Button

bedia dipşo

Uzun süredir Bodrum’da yaşayan sanatçı Bedia Dipşo, 28 Ocak Cumartesi günü geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Bedia Dipşo’yu rahmetle anarken kederli ailesine ve dostlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz.

Bedia Dipşo, 1956 Düzce doğumludur. Ankara’da desinatörlük öğrenimi gördü. Daha sonra yerleştiği İstanbul’da, 1988-1994 yılları arasında, çeşitli atölyelerde özel sanat eğitimi aldı. İlk kişisel sergisini 2002 yılında açtı. Kişisel sergilerinin yanı sıra birçok sanat fuarı ve karma sergiye katılan Bedia Dipşo çalışmalarını İstanbul ve Bodrum’daki atölyelerinde sürdürdü. Modern bir izlekten yürüyen Dipşo’nun eserlerini, ışık, espas, yazı, ses, ritm, hareket, boşluk, doluluk vs gibi kavramlar üzerinden, kaligrafik imgelerle oluşturmuştur.

bedia-dipso-dan-espas-ve-leke-4298141_2537_o

Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlar kapatıldı.