“Yeni Hikâyeler”, Istanbul Concept Gallery,

Share Button

Güneş Acur Oyun + Bozan Serisi

Şimdi Bize “Yeni Hikâyeler” Lâzım

  • Istanbul Concept Gallery, küratör Işık Gençoğlu’nun geliştirdiği 10×10 Sergi Serisi’nin ilki “Yeni Hikâyeler” ile 12 Eylül 2017 Salı günü kapılarını açıyor.
  • Sergide, 10 sanatçının toplam 100 eseri yer alıyor.

Projeleriyle kültür, sanat ve tasarım dünyasını bir araya getiren Istanbul Concept, kuruluşunun 10. yılında kendi özgün ve bağımsız mekânı olarak tanımladığı Istanbul Concept Gallery’de küratörlüğünüIşık Gençoğlu’nun yaptığı “Yeni Hikâyeler” ile kapılarını açıyor.

Istanbul Concept Gallery, bu ilk sergisinde “Her hayat ayrı bir hikâye ve her hikâye çok ama çok özel” söylemi ile sanat dünyasınayeni mekânında giriş yaparken, sergide yer alan sanatçıların eserleri aracılığıyla izleyici farklı yaşamların içine dalıyor.

“Yeni Hikâyeler”, yılda üç defa gerçekleştirilecek 10×10 Sergi Serisi’nin ilki. 10×10 Sergi Serisi’nde, 10 sanatçının 10’ar eserinden oluşan, her bir sanatçının kendi yorumu ile ortaya çıkardığı toplamda 100 eser, 10 ayrı kişisel sergi zenginliği ve tadında sunuluyor.

Grafik tasarımı Recep Yılmaz tarafından yapılan sergide;Beyza Boynudelik, Fulden Adatürk, Gabrielle Reeves, Güneş Acur, Işıl Gönen, Olga Alexopoulou, Özlem Tekdemir, Sadi Tekin, Sıdıka Rodop ve Tuğrul Selçuk’un çalışmaları yer alıyor.

Aynı zamanda Istanbul Concept Gallery’nin direktörü de olan Işık Gençoğlu, sadece kendini sanatsever olarak tanımlayanları değil, yaşama dair ilgisi ve merakı olan herkesi galeriye davet ediyor.

AÇILIŞ & KOKTEYL: 12 Eylül 2017 Salı saat 16.00-22.00

 

Not:

  • 12 Ekim tarihine kadar sürecek Sergi, Pazar ve Pazartesi hariç haftanın her günü 12.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
  • Galeri farklı saatlerde grup rezervasyonuna açıktır.
  • İzleyenler, sergi hakkındaki paylaşımlarını #10x10YeniHikâyeler etiketi ile yapabilirler.

 

 

Ayrıntılı Bilgi, Röportaj ve Fotoğraf Çekimi için:

Gülsün SEZER – İletişim Danışmanı

T 0542 245 4536  E gulsunsezer@gmail.com

 

 

Istanbul Concept Gallery ve Küratör Işık Gençoğlu Hakkında

Istanbul Concept Gallery, sosyal mesaj içerikli sergiler düzenleyen, sanatın herkes tarafından erişilebilir ve anlaşılabilir olması konusunda çalışmalar yapan küratör Işık Gençoğlu’nun direktörlüğünde kuruldu. Galeri, daimi ve gönüllü yaratıcı ekibi ile birlikte yaratıcı endüstrileri bir araya getiren projeleri hayata geçirmeyi ve yakaladığı sürdürülebilir başarıyı 10 yıldır devam ettiren Istanbul Concept’in bilgi birikiminden destek almayı amaçlıyor.

Aynı zamanda sergi alanını özel etkinliklere açacak, kiralayacak ya da kurumsal firmalarla paylaşacak alt yapıyı da sunan Istanbul Concept Gallery, haftanın altı 6 günü, günde 10 saat kapılarını izleyenlere açabilecek bir randevu sistemi ile çalışacak şekilde yapılandı.

Galeri, gündüz ve akşam saatleri için ayrı programlanmış etkinlik takvimi, farklı disiplinlerden alanının yetkin temsilcilerinin katkıları ile hazırlanacak atölye ve seminer programları, sürekli artacak ürün gamını barındıran mağazası, süreli sergileri ve özel projeleri ile yerli ve yabancı misafirlerine hizmet verecek.

Istanbul Concept Gallery hayata geçireceği tüm çalışmalar ile uzun vadede sanat tarihine nitelikli bir arşiv oluşturmayı hedefliyor.

Share Button

Yorumlara kapalıdır