ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarı 4.kez kapılarını açmaya hazırlanıyor…

Share Button
artankaradergiler

artankaradergiler

Kente, bölgeye, ülkemize, komşu çevre ülkelere yönelik sanat ortamlarına, piyasalarına bir ivme kazandırmak üzere kurgulanan ARTANKARA ilk yıl 17 bin, 2016’da 32 bin, 2017’de ise 39.650 sanatseverin “ortak buluşma noktası” oldu, sanat piyasasını hareketlendirdi.  Resim, heykel, seramik, özgün baskı, fotoğraf, enstalasyon ve kavramsal sanat eserlerinin sergilendiği ARTANKARA’da bu sene 108 galeri, sanatla ilgili kurum, kuruluş, müze ve sanat inisiyatifleri yer aldı. Fuarda, Türkiye galerileri yanısıraGüney Kore, İsviçre, İtalya, İngiltere, Avusturya, Fransa, İran, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Ukrayna, Kırgızistan, Bulgaristan, Macaristan, Rusya, Filipinler, Makedonya, Macaristan, Kazakistan, Lihtenştayn, Almanya ve Gürcistan’dan toplam20 ülkeden çağdaş sanatın en iyi ve yeni örneklerinden 2 bin eser sanatseverlerle buluştu.

IMG_1654

Ankara’nın tek ve en büyük Çağdaş Sanat FuarıARTANKARA, üç yıl içinde gösterdiği çaba ile uluslararası düzeyde katılımcı ve ziyaretçilerinin desteği ile kulvarında önemli ve değerli bir platform haline geldi.

15-18 Mart 2018 tarihlerinde ARTANKARA Çağdaş Sanat Fuarı Atis Fuarcılık A.Ş. tarafından ATO Congresium’da 4.kez kapılarını sanatseverlerin beğenisine açmaya hazırlanıyor.

Uluslararası sanat arenasında yer edinmeye çalışan ARTANKARA, seneye de kapsamı daha da genişleterek Türk sanatçıların yanısıra yurtdışından ünlü sanatçıları sanatseverler ile bir araya getirecek.

IMG_1603

İş dünyası ve sanatçı buluşmasının önemli ve anlamlı bir sinerjiye  dönüşecek ve derinden etkileyecek sonuçlar yaratacağı inancıyla ARTANKARA 2017’de hayata geçirilen “İşe Giden Sanat” / ’’İş’te Sanat’’ fuarın alt teması 2018 yılında da olmaya devam edecek.Bu sene “İşe Giden Sanat” konsepti doğrultusunda Asaş Sanat ve Farplas _DSF3337katılımcı firmalar tesislerinde ürettikleri alüminyum ve atık malzemelerden yapılan sanat eserlerini standların da sergilemiştir. Ayrıca Soma’da yaşanan maden faciasını ve zor şartlarda çalışan madencileri konu alan, duyarlılık ve farkındalık yaratmayı hedefleyen “Soyunuyoruz” başlıklı sergi _DSF3337madencilerin soyunma odalarından esinlenerek düzenlenmiş olup 19 genç sanatçının eserleri fuarda yer almıştır.

ARTANKARA 2017 yılı “Sanatçı Onur Ödülü”nü geçen yıl kaybettiğimiz Adnan TURANİ’ye, “Sanata Katkı Onur Ödülü”nüisePortakal Çiçeği Uluslararası PlastikSanatlar Kolonisine vererek sanata yapılan katkılardan dolayı verilmiştir. ARTANKARA 2017’de olduğu gibi 2018’de de“Sanatçı Onur Ödülü” ve “Sanata Katkı Onur Ödülü” verilecektir.

Fuar kapsamında Türk çağdaş sanatının önemli isimlerinin katılacağı söyleşi, konferans, çalıştay ve çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleri gibi paralel etkinlikler de sanatseverler tarafından takip edilebilecek.

Fuar katılım başvuruları alınmaya devam ediyor.

Web:             www.artfairankara.com
Tel:                           +90 312 442 9002
Facebook:             artfairankara

Instagram:           artankara

Twitter:                  art_ankara

Share Button

Yorumlar kapatıldı.