OYUN ZAMANI! / PLAY TIME!, AddressIstanbul, (09 Ocak 2018)

Share Button
Deniz Gökduman, Bu Kavga Hürriyet Kavgasıdır. 153x137 cm., T.ü.akr.b. 2015.40

Deniz Gökduman, Bu Kavga Hürriyet Kavgasıdır. 153×137 cm., T.ü.akr.b. 2015.40

 

Addres İstanbul Ev Dekorasyon Merkezi ve Esmer Erdem Art & Design’ın Şişli’de bulunan merkezlerinde genç kuşaktan sanatçıları Elif Baş, Göksu Yangın ve Su Aktan’ın seçkisiyle bir araya getiriyor.

 

 

İnsan, içinde yaşadığı dünyaya gözünü açtığı andan itibaren onu anlamaya ve anlamlandırmaya çalışmaktadır. Bilgi arayışıyla başlayan bu süreçte çevresini, dünyayı tanır ve keşfeder. Sonsuz hayal dünyasının kurgularını, sınırsız düşlerini, olmasını istediği gerçek ve gerçek dışı olgular ve yeni keşifler için harekete geçirir. Tüm bu yaşamsal arayışın başlangıcında oyun vardır ve bu oyun yaşamının her anında ve her döneminde varlık gösteren bir durum olarak varlığını sürdürür.

 

Oyun, zekanın, becerinin, arayışın rol oynadığı; çeşitli kriterlere göre risk oranı değişen, üretkenliğin ve sosyal rekabetin varlık gösterdiği kurallar bütünüdür. Başka bir anlatım biçimiyle hayatın kendisi bir oyundur. Bu nedenle oyun bir ihtiyaçtır ve yeni duygularla tanışmayı, iletişim kurmayı insanlara öğreten davranış biçimi olarak tüm hayatımız boyunca bir biri ardına devam eder, değişir, gelişir ve yaşantımıza anlam katar.

 

Tinsel estetiğin bir ihtiyacı olarak ortaya çıkan sanat eseri onu yaratan sanatçının içgüdüleri, duyguları, zeka ve becerisi ile ortaya çıkan bir oyun değil midir. O halde oyun oynamaya devam etmek gerekiyor

 

Deniz Gökduman, Aycan Aksakal, Gülden Ataman, Şehmus Atasever, Burak Boyraz, Gizem Candan, Erhan Cihangiroğlu, Murat Havan, Nebahat Karyağdı, Bahar Oskay, Baturman Önsen,Stephanie Stout, İbrahim Yüzlü, Dinçer Dökümcü, Serdal Kesgin, Joel Menemşe, Seren Ceren Asyalı, Gülden Ataman, Hülya Sözer, Yağmur Yılan, Oben Yılmaz, Demet Yalçınkaya, Eda Çığırlı’nın yer aldığı sergide, sanatçıların en güzel oyunlarına tanıklık edeceğiz. Onları iç dünyalarını, düşüncelerini, kendilerini aktardıkları eserleriyle AddresIstanbul Ev Dekorasyon Merkezi ve Art &Design’da ağırlıyoruz.

 

 

Sergi, 03 Şubat tarihine kadar Addres İstanbul Ev Dekorasyon Merkezi ve Art &Design’da izlenebilir.

 

Görseller: https://we.tl/Dv37kxR4WK

__________

Detaylı bilgi için:

  1. +90 542 554 71 82 Elif Baş
  2. +90 539 765 23 52 Su Aktan

eliffbasss@gmail.com | goksuyangin@gmail.com | iremsuaktan@gmail.com

Oyun Zamani afis1

Share Button

Yorumlar kapatıldı.