Su ve Hayat konulu Resim Yarışması (Son Başvuru: 19 Mart 2018)

Share Button

Doğa

Trakya Üniversitesi ve Doğa Koleji

YARIŞMANIN KONUSU  Su ve Hayat

YARIŞMANIN AMACI    

22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle “Su ve Hayat” konulu resim yarışması ile konunun öneminin Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokullardaki öğrencilere benimsetilmesi ve genç nesillerin bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususların sağlamak, ayrıca dereceye girecek eserlerin Trakya Üniversitesi’nin ve Doğa Koleji’ nin katılacağı tüm sergi ve fuarlarda, eser sahibinin izni olmak kaydıyla sergilenerek su bilincinin öğrencilere ve vatandaşlara aktarılması amacıyla düzenlenmiştir.

HEDEF KİTLE      

Tüm Türkiye Geneli Resmi/Özel Anasınıfı, İlkokul1.-2.-3. ve 4.Sınıflar ile Ortaokul 5.-6.-7. ve 8. sınıflar

YARIŞMA TAKVİMİ       

Başvuru 19 Mart 2018tarihinde sona erecektir. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir.20 Mart 2018 tarihinde dereceye giren öğrenciler Lüleburgaz Doğa Koleji sosyal medya hesabında açıklanacaktır.

 

KATILIM ŞARTLARI     

  • Anasınıfı, İlkokulların 1. 2.3. ve 4. Sınıflarındaki öğrenciler ile Ortaokul 5. 6. 7. ve 8. Sınıflardaki öğrenciler bu yarışmaya katılabileceklerdir.
  • Resimler, 35 cm x 50cm resim kâğıdına serbest boyama tekniği (kara kalem,  kuru kalem, keçeli kalem, akrilik boya, yağlı boya, sulu boya vb.) ile yapılacaktır.

Bunların haricindeki, ölçü ve tekniklerle yapılacak olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

  • Resimlerin arka yüzüne, öğrenci ve resim öğretmeninin adı soyadı, okulu, sınıfı, numarası, ulaşılabilecek okul adresi ve okul telefonu mutlaka yazılacaktır.
  • Resim, paspartu ve çerçeve yapılmadan, sertleştirilmiş ambalajlarda paketlenerek gönderilmeli, ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zararlardan ve gecikmelerden Trakya Üniversitesi ve Doğa Koleji sorumlu olmayacaktır.

DEĞERLENDİRME         

  • Okul İdaresi, öğrenciler tarafından hazırlanan resimleri 19.03.2018 tarihine kadar Doğa Koleji Lüleburgaz Kampüsüne gönderecektir.
  • Okul İdarelerince gönderilen resimler; Trakya Üniversitesi ve Doğa Koleji tarafından oluşturulacak Seçici Kurul değerlendirilecek, Türkiye genelindeki yarışma sonucunda Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul kademelerinde ayrı ayrı birinci, ikinci ve üçüncü olarak seçilecektir.

SEÇİCİ KURUL    

Kerem İŞCANOĞLU- Yardımcı Doç

Dr. Deniz GÖKDUMAN-Öğretim Görevlisi

Onur KAYNAK- Doğa Koleji Resim Öğretmeni

 

ÖDÜLLER  

Anasınıfı

  1. Ödülü: Bisiklet, 2. Ödülü: Sanatsal Malzeme, 3. Ödülü: Sanatsal Malzeme

İlkokul Kademesi

  1. Ödülü: Tablet, 2. Ödülü: Kindle, 3. Ödülü: Kindle

Ortaokul Kademesi

  1. Ödülü: Tablet, 2. Ödülü: Kindle, 3. Ödülü: Kindle

İLETİŞİM BİLGİLERİ     

Onur KAYNAK

Adres: Lüleburgaz Doğa Koleji İstiklal Mah. Hükümet Cad. No:34 Lüleburgaz/KIRKLRELİ

Tel: 0288 412 28 00

Share Button

Yorumlar kapatıldı.