KADIKÖY’DE ATÖLYE ALTI SERGİSİ, 2-8 Mart 2018, Mecra -Kadıköy’de.

Share Button
Emrah Önal ebed II 72x175x71, alçı ve metal, 2018

Emrah Önal ebed II 72x175x71, alçı ve metal, 2018

2015 yılında ortak bir alanda sanatsal üretim ve sanat teorileri tartışmaları gerçekleştirme amacıyla bir grup sanatçının bir araya gelerek kurduğu Atölye Altı,  sanat-hayat birlikteliğine dair 2010’ların bu politik konjonktüründe nasıl bir edim gerçekleştirilebilir sorusu ekseninde bir araya geldi. İmgeleri örgütlemek olarak isimlendirdikleri bir yapıda, sanatı sadece kurumsallık üzerinden değil, dayanışma, işbirliği, kolektivite kavramları üzerinden ele alan grup, kurulduğu günden bu yana başka bir sanatın nasıl mümkün olabileceğinin araştırmasını yapıyor.

Ferhat Yüksekbağ yolcular 62x65 tüyb

Ferhat Yüksekbağ yolcular 62×65 tüyb

İşte bu teorik ve pratik zeminden harekete Atölye Altı Kolektifi, Emrah Önal, Ferhat Yüksekbağ, Hüseyin Çubuk, Serhat Yüksekbağ ve Roxy Sapan’ın katılımıyla bir grup sergisi gerçekleştiriyor. Sanatçıların resim ve heykel üretimlerinin yer alacağı 2-8 Mart tarihleri arasında Mecra/Kadıköy’de.

Serhat Yüksekbağ çocuk I 40x60 tüyb

Serhat Yüksekbağ çocuk I 40×60 tüyb

Öte yandan şimdiye kadar Ahmet Telli, Özcan Yaman, Ezgi Bakçay, Sungur Savran, Sadık Usta, Osman Erden, Mustafa Kemal Coşkun gibi şiir, sosyoloji, siyaset, felsefe ve sanat tarihi gibi birçok alandan teorisyenin konuşmalarını organize eden grup,  bu sergi ekseninde Feyyaz Yaman ve Fırat Arapoğlu’nun katılacağı bir söyleşiye de ev sahipliği yapacak.

Share Button

Yorumlara kapalıdır