Kazım Karakaya Karşılaşma 6 Eylül – 13 Ekim 2018, Bozlu Art Project

Share Button
kazım

Kazım Karakaya

Kazım Karakaya
Karşılaşma
6 Eylül – 13 Ekim 2018
Türkiye’de heykel sanatının önemli isimlerinden olan Kazım Karakaya, 2014 yılında Bozlu Art Project’te açtığı “Dönüşüm” isimli sergisinden sonra 6 Eylül – 13 Ekim 2018 tarihleri arasında “Karşılaşma” isimli yeni sergisiyle Bozlu Art Project Nişantaşı’nda. Sergisinde insan ve hayvan hallerinden, onların karşılaşmalarından, iki farklı unsurun bir araya gelmesi gibi olgulardan hareket eden Karakaya, metal ve taş malzemeyi bir arada kullandığı heykelleriyle adeta bu düşüncesini somutluyor.

Kazım Karakaya, “karşılaşma”nın doğası gereği birbirini etkileyen, yön veren ve dönüştüren yapısını yansıtan, “karşılaşma” ile ortaya çıkan yeni biçim ve anlamlar örgüsüne gönderme yapan heykelleriyle Bozlu Art Project Nişantaşı’nda.  Tek olmak ile birden fazla olmanın, karşı karşıya durmanın, karşı karşıya gelmenin ve bu bir araya gelişin her iki tarafta yarattığı etkiyi ve enerjiyi sorgulamanın peşinden giden bir sergi “Karşılaşma”.
Kazım Karakaya
Encounter
9 September – 13 October 2018

   
A leading figure in Turkey’s sculpture scene, Kazım Karakaya, whose exhibition titled “Transformation” (Dönüşüm) was shown at Bozlu Art Project in 2014, shall once again be on view at Bozlu Art Project Nişantaşı with his new exhibit “Encounter” (Karşılaşma) between the 6th of September and 13th of October 2018. Taking human and animal states, their encounters, and notions such as the meeting of two different elements as a point of departure for his exhibition, Karakaya offers a concrete embodiment of this conception of his through his sculptures in which he brings together metal and stone materials. 
 
Kazım Karakaya is on display at Bozlu Art Project Nişantaşı with his sculptures that both allude to the threads of new form and meaning unfolding upon an “encounter”, and reflect the configuration of an “encounter”, which by its very nature entails affecting, giving direction to and transforming one another. “Encounter” is thus an exhibit that pursues lines of thought such being one or more, standing vis-a-vis one another, coming against each other, as well as the impact and energy enacted on both parties by such an engagement. 
Share Button

Yorumlar kapatıldı.