SÖYLEŞİ:Rüyalarda Akıl Yürütmenin Sınırları, Konuşmacılar: Merve Şendil, Özgül Kılınçarslan, Burak Erdeniz, 3 Kasım 2018, SANATORIUM

Share Button

akıl

SANATORIUM’da, 02 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek Merve Şendil’in kişisel sergisi “Dream Logic” kapsamında, 3 Kasım Cumartesi günü, saat 13:00’te, sanatçı Merve Şendil, küratör Özgül Kılınçarslan ve İzmir Ekonomi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden Doktor Öğretim Üyesi Burak Erdeniz’in katılımıyla, sergi üzerine bir sunum ve söyleşi düzenlenecektir.

Rüyalar, uykunun belirli aşamalarında ortaya çıkan rastlantısal imgeler olarak gözükse de tarih boyunca farklı bilim insanlarına, sanatçılara, düşünürlere ilham kaynağı olmuştur. “Dream Logic” – rüya mantığı – söyleminden hareketle “rüya” kavramının irdeleneceği söyleşide, uyku halinin biyolojisi, evrimsel kökenleri ve rüyalar ile ilişkisini içeren farklı bilimsel bakış açıları paylaşılacaktır. Ayrıca rüyalara eşlik eden farklı bilinç durumları ve bu bilinç durumlarının anlayışımızı nasıl etkilediği tartışılacaktır.

A Kemankeş Mahallesi Mumhane Caddesi Laroz Han No:67 Karaköy – İstanbul
T +90 (212) 293 67 17  M info@sanatorium.com.tr  W www.sanatorium.com.tr

 

Share Button

Yorumlar kapatıldı.