İF ART RESİM YARIŞMASI , TBMM’NİN AÇILISININ 100.YILI ANISINA

Share Button

iF-Art TBMM’nin açılışının 100. yılı anısına farklı yaş kategorilerinde bir resim yarışması düzenliyor. 4 farklı yaş grubuyla dört kategoriye ayrılan yarışmanın jüri üyeleri ise farklı kentlerde eğitim gören 8-22 yaş arası çocuklardan ve gençlerden oluşuyor.

İlkeleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açıklanan yarışmanın danışma kurullunda ise Dilek Karaaziz Şener, Solmaz Bunulday, Ebru Nala Sülün, Elif Dastarlı, Seniha Ünay Selçuk, Zeynep Gürler ve Nilgün Yüksel yer alıyor.

23 Nisan ve 19 Mayıs tarihlerinin seçilmesi özel bir anlam taşıyor. Çocuklara ve Gençlere ayrılan bu özel günler, bize yüz yılı aşkın bir süredir onları onurlandırma, onlara ve geleceğe güvenme fırsatı veriyor.

 Sanatçının yaratım gücünü, sanat yapıtından izleyiciye izleyiciden tekrar sanata ve sanatçıya akan, yaşama, dayanışmaya inancımızı ve tam burada tarihin kırılma noktalarından birini yaşadığımız şu günlerde sanatın iyileştirici yanını hatırlatma fikrinden yola çıkan yarışmanın başvuruları 23 Nisan 2020 tarihinde başladı.  18 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek başvuruların ardından Jürinin değerlendirme günü 19 Mayıs 2020 olarak belirlendi.

Yarışmanın sonucunda ise 4 kategoriden 12 eser Emel – Orhan Karadoğan koleksiyonu için satın alınacak ve sanatçılarla birlikte İstanbul’da bir müze gezisi ile New York, Paris, Londra, Amsterdam, St. Petersburg gibi önemli müzelerin olduğu kentlerden birine müze gezisi yapılacak.

Share Button

Yorumlar kapatıldı.