Deniz Beşer: Sketch Diaries Kitabı Çıktı!

Share Button

Deniz Beşer’in sınırlı sayıda hazırladığı ilk sanatçı kitabı Sketch Diaries,  2009-2019 yılları arasında ürettiği 2000’i aşkın çizim ve kolajdan seçtiği 110 işi barındırıyor.

Beşer, eskiz defterlerinde güncel ve kurgusal konuları mizahi ve absürd bir perspektifte ele alarak çizimlerine yansıtmıştır. Seçtiği çalışmaları ”Sketch Diaries”de kronolojik olarak sunan Beşer, kitabın ciltlemesini bizzat elde kendisi yapmış ve her bir kopya kendisi tarafından numalarandırmıştır.
 

Edisyon olarak hazırlanan imzalı bu kitabı www.heytbefanzin.limitedrun.com‘dan edinebilirsininiz.

————————————————————————————-

Deniz Beşer (d.1986)
Beşer, Viyana ve İstanbul’da yaşayıp çalışan bir sanatçı, küratör ve bağımsız çalışan yayımcıdır. Sevilla Üniversite’sinde Resim eğitimi alan Deniz Beşer, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Seramik ve Cam Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Beşer, resim, sanatçı kitapları, fanzin, video ve enstalasyon gibi birden çok sanat alanında üretim yapmaktadır ve Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair, Açık Stüdyo Günleri Istanbul’un direktörüdür. Aynı zamanda Heyt be! Fanzin isimli sanat kolektifinin kurucu ortağıdır. İşlerinde post-internet ve onun ortaya çıkardığı internet fenomenleri ve pop kültüre ait göndermelere yer vermektedir. 

Beşer’in yer aldığı sergi ve fuarlar arasında; Tenderete Festival, Centre Del Carme Cultura Contemporania, Valencia (2020), Druck Druck Druck, Galerie im Körnerpark, Berlin (2019), Volumes Independent Art Publishing Fair, Kunsthalle Zurich (2018), Publishing As An Artistic Tool Box, Kunsthalle Wien, Viyana (2017), Ein Anderes Land, VBKÖ, Viyana (2016), Indie-Line, artSümer Gallery, İstanbul (2015), Transformation des Geschehens, Shedhalle, Tübingen (2013), Revolution, Scotty-Enterprises Gallery, Berlin (2013), Bio-Cultural Heritage and Identity, Kyrgyz National Museum of Fine Arts, Bişkek (2012), Gerçeklik Terörü, Depo, İstanbul (2012). Kişisel sergilerinden bazıları ise; Attention Wars, New Jörg, Viyana (2017) ve Deniz – Open Performance Space, Farabi 15/4, Istanbul (2018).Heyt be! Fanzin—————————–
http://heytbefanzin.limitedrun.com

https://www.instagram.com/heytbefanzin/https://heytbefanzin.tumblr.com
Share Button

Yorumlar kapatıldı.