Doğuyorum / Lirik Bir Yolculuk İsimli Sergi İle 25 Mayıs – 10 Temmuz Tarihleri Arasında Corpus Galeri’de

Share Button

İsmail Tetikçi, Kadir Ablak, Mustafa Albayrak, Musa Güney ve Tolga Boztoprak’ın bir araya gelerek görsel sanatlar alanında kolektif bilinci hem yaygınlaştırmak hem de ortak paydalarda buluşarak ressamca yaşanılmaya çalışılan resim sevdasını yaşatma güdüsü taşıyan Doğuyorum Sanat Grubu, 25 Mayıs – 10 Temmuz tarihleri arasında Mehmet Demir küratörlüğünde Corpus Galeri’de Doğuyorum / Lirik Bir Yolculuk isimli sergiyle sanatseverlerle buluşuyor.
Mustafa Orkun Müftüoğlu, Doğuyorum Sanat Grubu hakkında;
“Sanatçının sanat yapma arzusu ve doğayla olan iletişimi varoluşunun en temel sebebidir. Bu var olma inancı, sanat nesnesi olarak ortaya çıkar. “Doğu-Yorum” birlikteliği bu var olma arzusunu, sanat nesnesi olarak tuvallerinde ortaya koyar. Bu tuvaller, aynı tema ya da kavram birlikteliğinin bir sonucu olarak göstermez kendini. Bunlar, aynı kültür ve ortamda yeşermenin getirdiği birlikteliğin ifadeleridir denebilir.” söylemini kullanır.
İsmail Tetikçi’nin resimlerinde hayatı, doğayı ve insanın zavallı yalnızlığının haykırışını duyarken Kadir Ablak’ın çalışmalarında yaşamsal sorgulamalarla karşı karşıya kalıyor izleyici; Mustafa Albayrak’ın çalışmalarında mekân ve insan bütünleşip Musa Güney’in yapıtlarında ise doğa adeta metamorfoz geçirmekte iken Tolga Boztoprak’ın eserlerinde ise insana yeni bir doğa teklifi sunulduğunu izleyici fark etmektedir.

Share Button

Yorumlar kapatıldı.