AQAŞ SEVGİ ENERJİSİ, Hamam Arts Hub & Helo, (8 Haziran – 4 Eylül 2021)

Share Button


Hamam Arts Hub & Helo hayata karşı duyulan bağlılık ve ilgi ile oluşan yaşamsal süreci ve yaydığı enerjiyi irdeleyen “Aqaş” Sevgi Enerjisi sergisine ev sahipliği yapıyor. 


İnsanın kendisini ve bir başkasının ruhsal gelişimini desteklemek amacıyla benliğini genişletme arzusu, eylemi yada herhangi bir şeye karşı duyulan bağlılık ve ilgi ile oluşan yaşamsal süreç olarak tanımlanan sevginin enerjisi, binlerce yıldır bilinen bir gerçektir. Doğal sistemin sürekliliği içinde varolan ve evrensel bir duygu oluşumu olarak irade ile ortaya çıkan bu eylemin birleştirici gücünün yarattığı enerjinin kendisi görülmez ama etkisi varoluşun kendini oluşturmaktadır. 


Denizhan Özer küratörlüğünde gerçekleşen ve yaşamla olumlu anlamda bağlantı kuran “Aqaş” gelişen teknoloji, farklılaşan düşünce yapısı ile doğadan, gelenekten uzaklaşan günümüz insanına sevgiyi ve sevginin yarattığı enerjinin olumlu etkilerini anlatmaya çalışıyor. Ahmet Yeşil, Akın Ekici,Ataman Oğuz, Bahadır İşler, Bülent Bakan, Deniz Gökduman, Deniz Pireci, Eda Çığırlı, Eda Özçelikbaş, Farnaz Vakili, Gamze Soykan, Gizem Enuysal, Güngör İblikçi, Haydar Ekinek, Hayri Emrar Ertaş, Işıl Gönen, Joel Menemşe, Melis Boyacı, Metin Kafkas, Nagihan Kazancı, Nebahat Karyağdı, Neslihan Kıyar, Nevres Akın, Özge Günaydın, Özge Gürkan, Özgür Eryılmaz, Pelin Özgöçen, Serina Tara, Songül Canerik, Tomur Atagök, Tülay Özkul, Tülin Onat, Yeşim Yıldız Kalaycıoğlu, Yıldız Doyran ve Zeynep Yazıcı’nın yer aldığı sergide sanatçılar içinde bulunduğumuz zaman diliminde sevginin enerjisini kendilerine ait dille oluşturdukları yapıtlarda anlatıyorlar.
Kadın Kültür Platformu tarafından organize edilen, genç sanatçıları ve girişimcileri desteklemek amacıyla çeşitli projeler yapan Hamam Arts Hub & Helo’da gerçekleşen “Aqaş Sevgi Enerjisi” sergisi, 8 Haziran – 4 Eylül 2021 tarihine arasında Cumartesi, Pazar günleri haricinde her gün 11.00-16.00 saatleri arasında Covid 19 protokol kuralları çerçevesinde randevu ile gezilebilir. 


Bilgi ve randevu için Hilal Dönmez 0532 2892012

Share Button

Yorumlar kapatıldı.