Ekslibris Kongresi İstanbul 2014

Share Button

ek

1. Ulusal Ekslibris Kongresi’ne Çağrı

Değerli İstanbul Ekslibris Derneği Üyeleri, Ekslibris Sanatçıları, Tasarımcılar ve Koleksiyoncular,

Sizleri, İstanbul Ekslibris Derneği ile Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile 15 – 16 Kasım 2014 tarihlerinde organize edeceğimiz; “1. Ulusal Ekslibris Kongresi”ne; sergi, panel ve değiş tokuş günlerine davet etmekten mutluluk duyuyorum.

Ekslibris kongresinin amacı, Türkiye’nin ekslibris sanatında geldiği noktayı tartışmak, özgün ekslibris çalışmalarını görmek, değerlendirmek, ekslibris sanatının yaygınlaşmasına katkı sağlamak, ekslibris sanatçıları, tasarımcıları ve koleksiyoncularını bir araya getirerek kaynaşmalarına fırsat vermek, ekslibris değiş tokuşu yapmaktır. Kongre kapsamında 15 Kasım 2014 Cumartesi 14:00-18:00 arasında GSF Konferans Salonu’nda “Türkiye’de Ekslibrisin Gelişimi” başlıklı bir panel, Galeri Işık Maslak’da aynı gün 18:00’de açılışı yapılacak “Türk Ekslibris Sanatçıları Sergisi”, Işık Üniversitesi bünyesinde açılan İstanbul Ekslibris Müzesi gezisi ve 15-16 Kasım 2014 tarihlerinde iki günlük ekslibris değiş tokuşu planlanmıştır. Panele kabul edilen bildiriler, EX-LIBRIST Uluslararası Ekslibris Dergisi (www.exlibrist.net) Nisan 2015 sayısında yayımlanacaktır. “Türk Ekslibris Sanatçıları Sergisi” Bulgaristan Varna’ya ve Yunanistan Patras’a da taşınacaktır.

Katılımınız ile anlam kazanacak bu kongreye katılım formunu (http://www.aed.org.tr/Kongre_Katilim_Formu.pdf)
doldurarak e-posta ile 15 Ekim 2014 tarihine kadar başvurabilirsiniz. İşbirliğiniz ve destekleriniz için teşekkür eder, sizleri Maslak’ta Işık Üniversitesi’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

Saygılarımla.

Prof. Hasip Pektaş
İstanbul Ekslibris Derneği ve
Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Başkanı

Not: Üyelerimizin kongreye katılabilmesi için aidat borçlarının olmaması gerekmektedir.

Share Button

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlar kapatıldı.