İsmail Yıldırım & Ozan Öztepe (Gravür&Şiir), Düş Yolcusu Sanat Durağı, (18-31 Ekim 2014)

Share Button

dus

bir haziran ikibinonüç

Galata’nın ara sokaklarına usulca bir bakın. Akıp giden o alevi avuçlayabilirsiniz. Sıkıca kucaklayın onu, arkadaşınıza uzatın. Odakule’den Pera Palas’a inen yokuşa sıra sıra banklar saksılar çekin, kepenkleri örtün, kaldırımlara kol bacak gerin. Çöp bidonları çeksin sokağın bugünkü fotoğrafını.

pera palasın en pahalı odasında

para palas palaspandıras

bir dünya…

Yavaş yavaş tırmanın yukarıya, omzunuz arkadaşınıza bulut olsun. Toza toprağa bulansın bugün eliniz, bırakın öyle kalsın. Barikatın en tepesinden görebilirsiniz şimdi Cumhuriyet Anıtı’nı: Meydan’ın bir köşesinde yalnız ve yılgın, çevresine özür diler gibi bakar.

amanyanlışanlaşılmasın beyler bayanlar

biraz sonra olacaklar düpedüz isyandır !

 

Ozan Öztepe

1976 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlkokul öğrenimini Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladı. 1994 senesinde Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1999 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde lisans öğrenimini, 2001 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde yüksek lisans öğrenimini tamamladı.  Ölüler Bandosu isimli şiir dosyası 2004 Behçet Aysan Şiir Ödülü’nde övgüye değer bulundu. Şiirleri ve denemeleri Akatalpa, Heves, Kitap-lık, Mühür, Özgür Edebiyat ve Varlık dergilerinde yayımlandı.

Kitapları-

Ölüler Bandosu (2006)

Elektronik Mektup (2009)

İsmail Yıldırım

1954 yılında Konya Beyşehir’de doğdu. İstanbul Çapa Öğretmen Okulu’nda öğrenim gördü. 1980 yılında ülkeden ayrılmak zorunda kaldı. 1983’te Paris’e yerleşti. Avrupa, ABD, Türkiye ve Ortadoğu ülkelerinde sergiler gerçekleştirdi. Çalışmalarını ağırlıklı olarak Paris’teki atölyesinde sürdürüyor.

 

Share Button

Yorumlar kapatıldı.