New York’ta Atölye Programı Bursu İçin Açık Çağrı (Son Başvuru: 01 Nisan 2015)

Share Button

hd_03

RESİM VE KARIŞIK MEDYA

1 Haziran – 2 Temmuz 2015

Düzenlediğimiz uluslararası program, sanatçılara kendilerine ait bir atölyede çalışma, atölyelerini ziyaret edecek öğretim üyelerinin eleştirilerini dinleme ve misafir sanatçılar, eleştirmenler ve galeri yöneticileri tarafından verilen haftalık konferanslara katılma olanağı vermektedir. Seçilecek olan sanatçıya School of Visual Arts’ın Chelsea binasında kendisine ait küçük bir atölye tahsis edilecektir. Öğretim üyeleri Pazartesi – Perşembe günleri arasında atölyeleri ziyaret edeceklerdir. Program sonunda düzenlenecek olan açık atölye sergisi ile programakatılansanatçımızaeserleriniNewYork’tasergileyebilmeimkanısunulacaktır.

Amerikan Türk Cemiyeti’ne bağlı Moon and Stars Project sponsorluğun da gerçekleştirilecek olan programa başvuru koşulları aşağıdaki gibidir:

•Program sadece Türkiye’de ikamet eden ve bir galeri tarafından temsil edilmeyen, aktif ve bağımsız sanatçılara açıktır. Henüz fiilen üniversite lisans öğrenimine devam eden öğrencilerin başvuruları geçerli olmayacaktır.

Yüksek lisans öğrencileri bu bursa başvurabilirler. Başvuru yapanların, minimumda, diğer katılımcılar ile anlamlı bir diyalog sürdürebilecek düzeyde İngilizceye hakim olmaları beklenmektedir. Bu sene programa sadece bir (1) sanatçı seçilecektir

•Başvuruların en geç 1 Nisan 2015 tarihine kadar aşağıdaki adrese ulaşmış olması gerekmektedir:

Moon and Stars Project– SVA Summer Residency c/o The American Turkish Society

54 W 40th Str.

New York,NY10018U.S.A

•Başvuru paketinde bulunması gerekenler aşağıdaki gibidir:

a) 10 yakın tarihli iş görseli çıktısı. (Saydam, CD, lazer çıktısı, fotoğraf, büyük boyutlu fotoğraf albümü, kitap veya diğer formatlardaki hiçbir materyal kabul edilmeyecektir.) Sadece 10 çıktı ekleyin. 10’dan fazla çıktı dahil ediyorsanız, başvurunuz kabul edilmeyecektir.

b) İş görsellerinin İngilizce listesi (isim, boyut, yıl, kategorisi, kullanılan malzeme)

c) İngilizce yazılmış “sanatçının açıklaması”

d) Doğum tarihi, öğrenim geçmişi, sergi ve yayınların belirtildiği İngilizceCV

Arzu edilirse, sanatçının çalışmaları hakkında çıkmış basın materyalı (katalog hariç) başvuruya eklenebilir.

Başvuruyu oluşturan bütün belgelerin A4 (mektup kâğıdı) boyutunda olması gerekmektedir. Eksik başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvurular sahiplerine iade edilmeyecektir. SVA tarafından değerlendirilecek başvurular arasından belirlenen finalistler ile İngilizce yapılacak telefon mülakatı sonucu kazanan sanatçı seçilecektir.

Programa katılacak olan sanatçıyı Schoolof Visual Arts seçecek ve atölyeyi ücretsiz temin edecektir.

Moon and Stars Project aşağıda sıralanan masrafları karşılayacaktır.

•Gidiş / dönüş uçak bileti

•Kalacak yer

•$500 tutarında harcırah

•$500 tutarında malzeme parası

•Vize masrafları

•Bir aylık metro kartı

•New York havaalanına geliş – dönüş ulaşım masrafları

Kazanan sanatçı 8 Mayıs 2015 tarihinde duyurulacaktır.

Yazışma Adresi: Diana Shin, Program Officer, e-posta: diana.shin@americanturkishsociety.org Program sponsorları hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki web sitelerini ziyaret edebilirsiniz: www.sva.edu/residencywww.maspny.orgwww.americanturkishsociety.org

Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlara kapalıdır