MADE BY ARTIST 2016, I. International Thessaloniki Contemporary Art Festival, (03-06 Mart 2016)

Share Button

aristotelous_meydani_selanik_notlari

MADE BY ARTIST 2016

MadeBy ARTIST 2016 Selanik’te gerçekleştirilecek olan 1. Uluslararası Selanik Çağdaş Sanat Festivali (I. International ThessalonikiContemporary Art Festival)nin proje ismidir. Bu proje sempozyum, atölye çalışmaları ve sergilerden oluşacak 3 ayaklı bir projedir.

Tarih ve Yer: Sergi 03-06 Mart 2016 tarihleri arasında Block 33 Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Konaklama: Selanik’te 4 yıldızlı Capsis Otel’de olacaktır. Her odada 2 kişi kalmak durumundadır. Bununla ilgili ayarlamalar sanatçıların ya da katılımcıların özel istekleri doğrultusunda belirlenebilir.  Ayrıca tek kişilik odada kalmak isteyenlerden gün başına 20 Euro ek ücret talep edilir.

Gidiş ve dönüş: Gidiş ve dönüşler özel kiralanan birkaç otobüsle gerçekleştirilecektir. Bu otobüsler 2 Mart 2016 Çarşamba akşamı saat 22.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi ve Taksim AKM’nin önünden kalkacaktır. Ayrıca programa katılanlara bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi göndereceğiz.

Sergi Katılımı: Sanat merkezi kirası, tanıtım, organizasyon ve nakliye giderleri düşünülerek her sanatçıdan katılım ücreti alınacaktır. Katılım ücreti eser başına 100 Euro’dur.

Sanatçıların Gelişi: Ayrıca sergiye kişisel olarak gelmek isteyenler kendileri ya da aileleri veya arkadaşlarıyla gelebilirler. Her bir kişi için geliş bedeli 290 Euro’dur.

Sergi Düzenleme: Serginin mekan içindeki yerleşiminden tamamen küratör sorumludur. Sanatçıların hiçbir şekilde serginin kurulmasına müdahale etme hakları yoktur.

Eserler Hakkında: Sanatçılar bu sergiye resim, heykel, baskı, fotoğraf gibi eserlerle katılabilirler. 2 boyutlu eserlerin boyutu yatay olarak maksimum 80 cm olmalıdır. Dikey boyutu daha büyük de olabilir. Özel durumlarda bu boyut 100 cm’ye kadar çıkartılır. Heykellerde 30 x 30 x 80 cmlik boyut öngörülmektedir. Eserler sergilenmeye hazır bir şekilde teslim edilmek durumundadır.

Eser Seçimleri:Eserlerin seçiminden küratör sorumludur. Küratörün belirlediği bir ya da birden fazla eserle sergiye katılabilir. Onay alınmayan hiçbir eser sergiye kabul edilmeyecektir.

Eserlerin taşınması: Eserler organizasyon tarafından resmi belgeler oluşturularak taşınacaktır. Ata karne, gümrük işlemleri vs. gibi her türlü teknik işler ve ayrıca serginin nakliye sigortası organizasyon tarafından gerçekleştirilecektir.

Geziler:Sergi açılışı dışında sergiye katılan sanatçılar için kiralanan özel araçlarla Selanik içinde geziler organize edilecektir. Ayrıca dönüş yolunda Kavala ve bazı yerler gezilecektir. Gezilerde sürekli olarak bir rehber bulunacaktır.

Tanıtım: Sergiyle ilgili yazılı, görsel ve sosyal medyanın tüm olanakları kullanılarak serginin tanıtımı gerçekleştirilecektir ayrıca sergi alanında ve çeşitli yerlerde bannerlar, afişler asılacaktır.

Katılım Belgesi: Tüm katılımcılara 1. Uluslararası Selanik Çağdaş Sanat Festivali ile ilgili katılım sertifikaları verilecektir.

Davet Mektubu: Küratörün belirlediği sanatçılara çalıştıkları kurumlardan izin almaları maksadıyla özel bir davet mektubu verilecektir.

Vize: Yunanistan Avrupa Birliğine bağlı bir ülke olduğu için gidişlerde vize almak gerekmektedir. Sanatçılar vizelerini kendileri alabilirler ya da küratöre vize alması için istemde bulunabilirler. Vize ücretlerinden sanatçıların kendisi sorumludur.

Satış: Sergi satışa açık bir sergi olup satışla ilgili gelirlerin tamamı sanatçıya ait olacaktır. Ayrıca eserlerin fiyatlarının belirlenmesinden sanatçının kendisi sorumludur.

Bu proje Koridoor, Contemporary Art Programmes tarafından I. International ThessalonikiContemporary Art Festival için organize edilmektedir. Projenin küratörü Denizhan Özer’dir.

İletişim:

Denizhan Özer 0533 572 20 88 thedenizhan@yahoo.com

Teri Altaras 0537 660 01 22 terialtaras@gmail.com

Share Button

Yorumlara kapalıdır