AIAP UPSD: ASHRAF FAYADH İDAM KARARI GERİ ÇEKİLDİ!

Share Button

ashraf2

UPSD olarak, Filistin asıllı sanatçı, yazar ve küratör Ashraf Fayadh hakkında Suudi Arabistan’da verilen ölüm cezasının kaldırılmış olduğunu sizlerle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu konuda UPSD ve IAA/AIAP Dünya Başkanlığı olarak yaptığımız çağrı destek veren AICA Türkiye, PEN Türkiye, Türkiye Yazarlar Sendikası, SODEV, Sanatçılar Girişimi başta olmak üzere tüm kitle örgütlerine ve sanatçılara çok teşekkür ediyoruz.

Fayadh’ın ölüm cezasının kaldırıldığını geçtiğimiz gün Suudi Arabistan UNESCO Daimi Elçisi Sayın Ziad Abdullah Aldrees’in Bedri Baykam’a yaptığı bir telefonla öğrendik. Aralık ayında Fayadh için Paris’te Sayın Büyükelçi ile bir görüşme yapan UPSD ve IAA Dünya Başkanı Bedri Baykam, bu karar üzerine Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdulaziz El Suud’a, IAA’in Fayadh için kaleme aldığı mektubu ileten Sayın Büyükelçi Aldrees’e özellikle ilgisi ve çıkan karar için teşekkürlerini iletti.

Halen cezaevinde bulunan Fayadh’ın özgürlüğüne kavuşması ve serbest bırakılması için temaslarımıza devam edeceğiz. Her sanatçı ve düşünce insanının özgürlüğü ve tüm insan haklarına saygı gösterilen, barışçı bir dünyada yaşamak, hepimizin daima ortak değişmez hedefi olacaktır.

 

Bedri Baykam
UNESCO -Resmi Partneri IAA/AIAP
Dünya Başkanı
IAA/AIAP Türkiye Ulusal Komitesi
UPSD Başkanı
 
 
UPSD Yönetim Kurulu
Bahri Genç                    
Tijen Şikar
Ceylan Mutlu
Murat Havan
Aslı Özok
Fazilet Kendirci
Share Button
Ufuk Güneş

Hakkında Ufuk Güneş

Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Stajını ATV'de tamamladı.Posta Gazetesi'nde ( Trakya Eki)Muhabirlik yaptı.2011- 2012'de Kocaeli Üniversitesi Uygulama Radyosu Radyo Ki'de Güne Bakış Programı'nda Editör- Spiker olarak görev aldı.

Yorumlar kapatıldı.