Kerem Arsan, Benim Dünyam, 07 -13 Aralık 2017, Art212 Nişantaşı

Share Button

 

Benim Dunyam Sergi Afisi-2-1

2016 yılında gerçekleştirdiği “Biraz Hayal Biraz Gerçek“ adlı kişisel sergisinin ardından “Benim Dünyam” adlı sergisi, “benim asıl dünyam hayal” diyen sanatçının Hayal başlığının ağırlıkta olduğu ilk sergisi olma özelliğini taşıyor. Sergi 7- 13 Aralık 2017 tarihleri arasında Art212 Nişantaşı’nda görülebilir.

Kerem Arsan renklere, mimariye ve geometrik şekillere duyduğu tutku ile; iki boyutlu bir tuali, üç boyutlu geniş bir hacme dönüştürmeyi hedefliyor. Hayal gücü, yalnızlık ve ileri uygarlıklar temeli üzerinde, mimari öğelerin ana nesneyi oluşturduğu, iki boyutlu bir düzlemde oluşturduğu üç boyutlu formlarla, izleyiciye hayal dünyasının kapılarını açıyor. Şekiller ve renklerin insan zihninde oluşturduğu bir ilüzyon olduğuna inanan sanatçı, resmin
gücünün resmedilen öge ve renklerin uyumunda gizli olduğunu savunuyor.

imageHandler

Kerem Arsan

Kerem Arsan, 1974

Almanya’da dünyaya gelen Arsan, Galatasaray Lisesi’nin ardından, Fransa’da Orleans Devlet Üniversitesi’nde Fizik (1996), ve Türkiye’de Endüstri Mühendisliği (1999) bölümlerinden mezun oldu.

On beş yıllık mühendislik iş hayatına son verip, 2014 Eylül ayından itibaren resim yapmaya başladı ve böylece resim kariyeri başladı. 70’li yılların sonundan beri resim yapan sanatçı, yaklaşık 120 tuval boyamıştır.

2015 yılında, Los Angeles Art Association’a yaptığı başvurunun kabulunun ardından, sekiz ay boyunca Los Angeles’ta resim yapmıştır. Bu süre içinde dört resmi Santa Monica’da Çağdaş Sanat Galerisi’nde sergilendi.

Kerem Arsan, resim çalışmalarına İstanbul ve Los Angeles’ta devam etmektedir.
İletişim: keremarsan.com

keremarsan@gmail.com
İstanbul : 0532 647 79 26

Share Button

Yorumlar kapatıldı.