Galeri Selvin, Aqua Art Miami yolcusu

Share Button

Zerrin Tekindor 60x60 cm tuval üzerine karışık teknik

33 yıldır aralıksız olarak sanatçılarımla birlikte yaşattığım Galeri Selvin, geçen sene olduğu gibi bu sene de Aralık ayında sanatçıları ile birlikte Aqua Art Miami yolcusu.q

Çağdaş sanat günümüz dünyasında yaşamın orta yerinde oturuyor.

Geçmiş yüzyıllarda var olan dahi sanatçılar, bugün algıladığımız çağdaş sanatın oturduğu temelin mimarlarıdır. Halen de “bayrak tutanlar”ı olarak çağımız sanatçılarına katkısız ilham oluyorlar.

Bu ilhamla hareket etmiş, onlarca farklı sanatçı ile daha önce farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiğim sergilerle çağdaş sanatın paylaşılmasına ve yayılmasına katkı vermekten hep büyük gurur ve mutluluk duydum.

Bu yıl da öenmli kültürel oluşumlardan biri olan ve küresel bir sanat çekim merkezine dönüşmüş Aqua Art Miami’de keşfedilmeyi arzu ettiğim birçok sanatçı dostumla yeniden orada olabilmek beni müthiş heyecanlandırıyor.

Kuruluşumuzda kendimce koymuş olduğum hedeflere yaklaştığımı görüyorum.

Dünyanın önde gelen sanat etkinlikleri arasında yer alma amacımıza ulaşırken, günümüz Türkiye’sinde sanat ile ayakta kalmaya çalışıyor ve bunu sanat sever dostlarımla birlikte gerçekleştirebiliyor olmak beni en çok tatmin eden şey.

Selvin Gafuroğlu

Aqua Art Miami

6-10 Aralık 2017

1530 Collins Avenue

Miami Beach USA

www.aquaartmiami.com

Galeri Selvin I

Dere Sokak No:3

Arnavutköy 34345 Beşiktaş İstanbul

0 212 263 74 81

Galeri Selvin II

Bebek Arnavutköy Caddesi No:20A

Arnavutköy 34345 Beşiktaş İstanbul

0 212 263 74 82

www.galeriselvin.com

Share Button

Yorumlar kapatıldı.