Hülya Küpçüoğlu, Zaman Geçişleri, 1-13 Şubat 2020, Galeri Mod

Share Button

Hülya Küpçüoğlu’nun “Zaman Geçişleri” isimli kişisel sergisi, 1 ile 13 Şubat 2020 tarihleri arasında Galeri Mod’ta sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Sanatçının 2012 ile 2019 arasındaki süreçte ürettiği ve daha önce sergilenmemiş eserlerinden oluşan sergi, Küpçüoğlu’nun son dönem eserlerine dair önemli ipuçları veriyor.


Farklı temalardan oluşan  ve “zaman”ın izinin sürüldüğü bu sergi aynı zamanda sanatçının sanata ve çevresine bakışını yansıtıyor. Resimler, sanatçı da iz bırakan güncel ya da kişisel olaylara, farklı fikir ve temalara gönderme yapıyor. Küpçüoğlu, zihninde yer etmiş olaylarla ilgili bu süreci, bir zaman geçişi olarak tanımlıyor. Geçmiş ve şu an, geleceğe dair atıflarla bütünsel bir yaklaşım sunuyor.

Hülya KÜPÇÜOĞLU

Hülya Küpçüoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunudur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Görsel ve Çevresel Sanatlar Bölümü’nde “Konstrüktivizm” konulu tezini sunarak tamamlayan Hülya Küpçüoğlu, sanatta yeterliğini Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nde tamamlamıştır. Kişisel sergilerinin yanı sıra  pek çok karma sergiye de katılan Hülya Küpçüoğlu, resimlerinin yanı sıra  yazıları ve röportajları ile de sanat dünyasına katkı sağlamaktadır.  Hülya Küpçüoğlu’nun Çağdaş Sanat Söyleşileri başlığını taşıyan kitabı  Anima Yayınları’ndan çıkmıştır.

Share Button

Yorumlar kapatıldı.