KolajART yazarı Hülya Küpçüoğlu’nun Çağdaş Sanat Söyleşileri 2 adlı kitabı Anima Yayınları’ndan çıktı.

Share Button

Kitaba ilişkin…

Çağdaş Sanat Söyleşileri, Hülya Küpçüoğlu, sanat, 232 sayfa, 13,5 x 19,5 cm, Temmuz 2021, 1. basım. ISBN 978-605-70577-0-9

Hülya Küpçüoğlu Çağdaş Sanat Söyleşileri-2 ile dönemin sanatına, sergilere, sanatçılara ve onların sanat yaklaşımlarına bütünlüklü bir bakış olanağı sunmayı sürdürüyor. Türkiye’den ve dünyadan birçok önemli sanatçıyla farklı zamanlarda yapılmış söyleşiler bu kitapta bir araya geliyor.

Keyifli, bilgilendiren, ufuk açan söyleşiler…

Kitapta söyleşileri yer alan kişiler

Aydın Ayan, Başak Şenova, Bedri Baykam, Canan Beykal, Deniz Pireci, Denizhan Özer, Derya Yücel, Devabil Kara, Ekrem Kahraman, Emre Zeytinoğlu, Ender Güzey, Fatih Balcı, Fatoş Beykal, Genco Gülan, Giorgio Caione, Gökhan Anlağan, Güngör Güner, Hasip Pektaş, İbrahim Çiftçioğlu, Jacob de Baan, Janet Simpson, Mehmet Yılmaz, Melih Görgün, Melihat Tüzün, Mustafa Ata, Nezaket Ekici, Nilgün Yüksel, Nilüfer Ergin, Nur Koçak, Oğuz Haşlakoğlu, Onay Akbaş, Orhan Karadoğan, Özdemir Altan, Ruşen Eşref Yılmaz, Safiye Başar, Serkan Özkaya, Süreyyya Evren, Şükrü Karakuş, Tomur Atagök, Yıldanur Ketenci, Zehra Çobanlı, Zeynep Erdinç

Hülya Küpçüoğlu

Adapazarı’nda doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakülte­si Resim Bölümü’nden mezun oldu (1993), aynı bölümde doktorasını tamamladı (2015). 1993-2007 yılları arasında konstrüktivist resimler, kolajlar ve üç boyutlu çalışmalar yaptı. 2000’ler sürecinde video art ve posta sanatı projelerine katıldı, ulusal ve uluslararası video art, posta sa­natı projeleri düzenledi. Popüler kültürle ilgilenmeye başladığı 2007’den itibaren bu konularda resimler üretti. Yeşilçam dönemi Türk filmlerinde rol alan sanatçı portre-lerinin, film karelerinin yanı sıra güncel olaylarla ilgili resimler yaptı. Popüler kültür imgeleri ve güncel olaylarla ilgili sa­natsal çalışmalarını sürdürüyor.

İlk kişisel sergisini 2000’de açtı. Yirmi kişisel sergi açmanın yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası karma sergiye katıldı.

Sanat üzerine yazıları, söyleşileri Haber Türk ve Bosphorus Sanat Gazetesi’nde; Art and Life, RH+ Sanat, Artist, Hürriyet Gösteri, Sanat Çevresi, Bahariye Sanat dergileri ile Ek Dergi, Kolaj Art gibi sanal mecralarda yayımlandı.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği (1996’dan beri) ile AICA/Uluslar-arası Sanat Eleştirmenleri Derneği (2011’den beri) üyesi.

İstanbul’da yaşıyor, Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Resim Bölümünde ders veriyor.

Kitapları

Çağdaş Sanat Söyleşileri, Anima Yay., 2019; Çağdaş Sanat Söyleşileri 2, Anima Yay., 2021

Anima Yayınları

www.animayayinlari.com  E-posta: info@animayayinlari.com

www.facebook.com/AnimaYayinlari Tel. 0 505 597 67 42

Dağıtım www.animayayinlari.com/dagitim

Share Button

Yorumlar kapatıldı.