Öz / Essence, Atilla Galip Pınar, Galeri İlayda, (06 Mart – 12 Nisan 2015)

Share Button

Atilla Gali Pınar, Avuntu-Relief, 90 x140 cm, tuval üzeri akrilik-acrylic on canvas, 2014

Galeri İlayda, 6 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında, Atilla Galip Pınar’ın ‘Öz // Essence’ adlı 4. kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı, son bir yıl içerisinde ürettiği resimlerinden oluşan sergisinde, çoğunlukla kendi iç yolculuğunun ve varoluş sorgulamalarının yansımalarını izleyiciyle paylaşıyor.

İnsan ve doğa ilişkisini temel alan, duygusal anlamda loş olarak tanımlanabilecek fakat bütünüyle pesimist olmayan bir yaklaşımın görüldüğü eserler, özellikle günümüz insanının maddeselliğe indirgenmiş genel bilinç düzeyine eleştiriler yöneltiyor.

Sanatçıya göre, belki her dönemden daha karmaşık bir karanlığın içerisinde debelenen insanoğlu maddesellikle avunmakta, kısa ömrünü daha da anlamsızlaştırmaktadır.

Kaosun, kısırdöngünün, kötülüğün alabildiğine hüküm sürdüğü günümüz dünyasında insanın yaşam dengesini sürdürebilmesi ise ancak öz-gerçekliğine doğru yönelmesiyle bir nebze mümkün olabilir. Fakat kişinin yapacağı bu yolculukta karşılaşacağı ‘şey’ muhtemelen beklediği saflıkta ve iyilikte olmayacaktır.

Yapıtlarının merkezinde,  her zaman olduğu gibi düşünceye ve sorgulamaya, resim dilini ıskalamadan yer veren Atilla Galip Pınar’ın ‘Öz // Essence’ adlı sergisi, 6 Mart – 12 Nisan tarihleri arasında Galeri İlayda’da görülebilir.

Galeri İlayda
Şebnem Kutal
Gallery Director
 
Hüsrev Gerede Cad. No:37
Teşvikiye
Tel    : 0.212.227 92 92
e-mail:info@galleryilayda.com
www.galleryilayda.com
Galeri Pazar günleri hariç, her gün 10:00 ile 19 :00 arasında açıktır.

 

Share Button

Yorumlara kapalıdır